English

Wspomóż działania Fundacji Ocalenie. Weź udział w pokazach specjalnych

13/10/21
Notturno, reż. Gianfranco Rosi
„Notturno” w kinach od 15 października Arcydzieła Jonasa Mekasa w programie 12. American Film Festival

Z rosnącym niepokojem obserwujemy sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Jest to dramat osób, które z powodów ekonomicznych, jak i politycznych zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów, ojczyzn. 

Jako Stowarzyszenie Nowe Horyzonty wierzymy, że kinematografia ma siłę, aby zmienić świat, a co najważniejsze potrafi budować porozumienie, szacunek między ludźmi o różnych poglądach i różnych wyznań. Z tego powodu nie chcemy się pogodzić z faktem, że uchodźcy szukający dziś bezpieczeństwa, cierpiący głód i choroby nie mogą znaleźć schronienia i opieki. Jesteśmy przekonani, że większość z tych osób, a szczególnie dzieci nie są odpowiedzialne za to, w jakiej sytuacji się znalazły. 

Kino to dla nas uniwersalny język dialogu – pomiędzy podziałami, religiami, wrażliwościami i kulturami postanowiliśmy wspomóc działania Fundacji Ocalenie w sposób, który jest nam najbliższy, czyli poprzez filmy. 16 i 17 października zapraszamy na pokazy specjalne w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu oraz w Kinie Muranów w Warszawie. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji Ocalenie. 

Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Sobota 16.10:

Niedziela 17.10:

Kino Muranów w Warszawie

Sobota 16.10:

Niedziela 17.10:

Bilety na poszczególne seanse można kupić w kasach kina lub online, poprzez strony internetowe Muranowa i Kina Nowe Horyzonty.


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD Weekend najlepiej spędzić „Na rauszu”. Zobacz nowości na NH VOD 15/10/21
Nowe Horyzonty VOD Najlepsza impreza i to bez wychodzenia spod koca. Sprawdź nowości na NH VOD 8/10/21
Wydarzenie Zobacz wszystkie stany kina na 12. American Film Festival. Kup karnet! 6/10/21
Nowe Horyzonty VOD Folwark zwierzęcy, czyli „Gunda” i inne nowości na NH VOD 22/10/21

Newsletter

OK