English

Dialog muzyki i kina. Weź udział w wyjątkowym recitalu With Chantal

15/08/21
fot. Xavier Arias
Zobacz wystawę „Z (don’t panic, kiss me)” od piątku od 19:00 Koncert Less is Lessie już w niedzielę

Chantal Akerman – wybitna reżyserka, artystka wizualna i pisarka – jest szczególną postacią na mapie tegorocznych Nowych Horyzontów.

W programie festiwalu znalazła się retrospektywa twórczości belgijskiej mistrzyni kina (przeszło dwadzieścia tytułów, na czele z Jeanne Dielman, Bulwar Handlowy, 1080 Bruksela), a w księgarni Tajne Komplety w Kinie Nowe Horyzonty oraz poprzez naszą stronę internetową można kupić ostatnią książkę autorki – Matka się śmieje. Chantal Akerman będzie także bohaterką recitalu, który rozpocznie się w najbliższy czwartek o godz. 19:00 w Teatrze Muzycznym Capitol. Zachęcamy do zakupu biletów na to wyjątkowe wydarzenie.

Recital With Chantal przygotowała autorka i wykonawczyni muzyki, bohaterka kilku filmów Chantal Akerman, a także jej towarzyszka życia – Sonia Wieder-Atherton. With Chantal kontynuuje trwający trzy dekady dialog wybitnej wiolonczelistki z niezwykłą reżyserką, partnerską wymianę, rozmowę muzyki ze światem obrazów i słów. Podczas występu artystka wykona utwory, które pojawiły się m.in. w filmach Ze Wschodu i Amerykańskie historie. Ponadto usłyszymy głos samej Akerman (czytającej fragmenty swojej książki A Family in Brussels). Również dlatego recital Sonii Wieder-Atherton jest tak wyjątkowy: to zarazem występ solowy i w duecie.

Kup bilet na recital With Chantal

Uwaga: na recital nie ma możliwości rezerwacji miejsc w ramach festiwalowych karnetów/akredytacji.

Wallonie-Bruxelles International wspiera retrospektywę twórczości Chantal Akerman w ramach 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu, której wydarzeniem specjalnym jest także recital With Chantal.


czytaj także
Branża Znamy projekty nagrodzone na Studio Nowe Horyzonty+ 15/08/21
Polecamy Przeczytaj teksty laureatek i laureatów Konkursu im. Krzysztofa Mętraka 15/08/21
Program Niedziela na Nowych Horyzontach 15/08/21
Wywiad Asghar Farhadi: Głos mocniejszy niż megafon 16/08/21

Newsletter

OK