English

Koncert Less is Lessie już w niedzielę

20/08/21
Dialog muzyki i kina. Weź udział w wyjątkowym recitalu With Chantal Weź udział w gali zamknięcia i zobacz rewelację z Cannes

Na zakończenie stacjonarnej części festiwalu zapraszamy na wyjątkowy koncert premierowy albumu The Escape Plan wrocławskiego zespołu Less is Lessie. Wydarzenie odbędzie się w sali kinowej – już w najbliższą niedzielę o godz. 22:00. 

Koncert Less is Lessie poprowadzi przez miejsca znane wrocławianom i wrocławiankom oraz te, o których być może niektórzy nie mieli pojęcia. Muzyce nieodzownie towarzyszy materiał filmowy, pogłębiający wrażenie dynamiki i podróży. Koncert jest próbą zilustrowania rzeczywistej przestrzeni akustycznej Wrocławia – pełne dynamiki utwory przeplatają się z nagraniami stereo z wrocławskich ulic.

Album The Escape Plan ukazał się w marcu 2021. Pomysł na tę płytę wziął się prosto z miejskiej gęstwiny; jest nim spacer dźwiękowy po wrocławskim Nadodrzu – dzielnicy pełnej kontrastów, ale dzięki temu bardzo wyjątkowej, z bogatą historią, będącej obecnie inkubatorem wielu interesujących inicjatyw społecznych. Na pierwszy rzut oka (i ucha) powierzchowność Nadodrza wydaje się być ponura i przytłaczająca. Dlatego obok ambientów pojawia się warstwa muzyczna, która otwiera pewną drogę ucieczki od niesprzyjającego otoczenia i miejskiego zgiełku. Podróż zaczynamy na ulicy Nowowiejskiej, a kończymy w rejonie wrocławskiego Portu Miejskiego. Wszystkie sample, które usłyszymy na płycie, pochodzą z nagrań terenowych prowadzonych na Nadodrzu i przeplatają się z inspirowaną tym miejscem autorską muzyką z gitarowym pazurem.

Kup bilet na koncert


czytaj także
Program Piątek na Nowych Horyzontach 20/08/21
Wywiad Trzy długie i pięć krótkich: rozmowa z Agatą Buzek 20/08/21
Esej Chantal Akerman: manifest kobiecego spojrzenia 20/08/21
Wywiad Pytanie z kapelusza: rozmowa z Marią Dębską 21/08/21

Newsletter

OK