English

Ogłoszenie wyników I etapu Konkursu Film Your Story

9/06/21
Przeboje światowych festiwali na 21. MFF Nowe Horyzonty i w polskich kinach Na przekór dosłowności – sekcja Shortlista na 21. Nowych Horyzontach

Jury złożone z przedstawicieli świata filmu, ekspertów i pasjonatów kina wybrało 15 Finalistów i Finalistek, którzy przechodzą do II etapu Konkursu Film Your Story. Finałowe prace zostały wyłonione spośród setek zgłoszeń, jakie zostały nadesłane przez uczestników. Młodzi Twórcy i Twórczynie podzielili się swoimi pomysłami na film w formie scenariuszy, storyboardów, moodboardów, krótkich filmów oraz prezentacji. Jednak dla jurorów to nie forma była najważniejsza, ale sam pomysł. 

Przekrój i różnorodność tematów zaskoczyła nawet samych oceniających. Jak podkreśla Marcin Pieńkowski, dyrektor MFF Nowe Horyzonty i członek jury: selekcja zgłoszeń była jednocześnie przyjemna i trudna – nie było łatwo wybrać jedynie 15 prac z tak wielu znakomitych propozycji. Zaskoczyła nas różnorodność, kreatywność nadesłanych pomysłów, a także duży profesjonalizm zgłoszeń.

Wybrani Twórcy i Twórczynie mają teraz czas do 23 czerwca na zrealizowanie swoich pomysłów w postaci etiud za pomocą smartfonów OPPO Reno5 5G, które otrzymają od organizatorów.

 Finalistami* I etapu Konkursu zostali:

 1. Gerard Głowacki
 2. Alina Murat
 3. Ignacy Ciunelis
 4. Magdalena Miśkiewicz (reprezentantka zespołu)
 5. Agnieszka Sokołowska (reprezentantka zespołu)
 6. Łukasz Laskowski
 7. Franciszek Szumiński (reprezentant zespołu)
 8. Dominika Trybulec (reprezentantka zespołu)
 9. Magdalena Gołębiowska
 10. Mateusz Banaszewski (reprezentant zespołu)
 11. Jakub Poterała
 12. Julia Wirt
 13. Kuba Ptaszyński
 14. Victoria Gogolinski
 15. Bartosz Konstrat

Gratulujemy!

Zwycięzca konkursu, którego poznamy już 1 lipca, otrzyma nagrodę główną – 10 000 zł oraz możliwość nakręcenia profesjonalnej etiudy pod mentorską opieką filmowych ekspertów. Premiera filmu odbędzie się 21 sierpnia podczas Gali Zamknięcia 21. MFF Nowe Horyzonty.

Konkurs Film Your Story to wspólna inicjatywa 21. MFF Nowe Horyzonty oraz OPPO skierowana do wszystkich fanów nowych technologii oraz kina. Połączyliśmy swoje siły, aby stworzyć aspirującym artystom platformę do opowiedzenia własnej historii „po swojemu” i zrealizowanie marzeń każdego filmowca.*Kolejność Finalistów jest przypadkowa.


czytaj także
Program Dodatkowe karnety w sprzedaży! Ujawniamy filmy z sekcji Trzecie Oko 15/06/21
Nowe Horyzonty VOD Długi weekend z Davidem Lynchem | Nowe Horyzonty VOD 2/06/21
Branża Rozpoczął się nabór na First Cut Lab 2/06/21
Program Nowe Horyzonty wirtualnej rzeczywistości. Polska premiera VR-u „Noccc” 17/06/21

Newsletter

OK