English

Długi weekend z Davidem Lynchem | Nowe Horyzonty VOD

2/06/21
Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną, reż. David Lynch
Rozpoczął się nabór na First Cut Lab Przeboje światowych festiwali na 21. MFF Nowe Horyzonty i w polskich kinach

Przygotuj sobie damn good cup of coffee, rozsiądź się wygodnie i rozpocznij spotkanie z kultowym reżyserem. 4 czerwca (piątek) na platformie Nowe Horyzonty VOD zadebiutują trzy wyjątkowe filmy Davida Lyncha: Głowa do wycierania, Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną i Zagubiona autostrada. Wirtuozerskie szaleństwo, gęsty, czarny humor i słuszna dawka dreszczy – oto nasza filmowa propozycja na nadchodzący długi weekend. Każde z arcydzieł Lyncha można obejrzeć za jedyne 9,90 zł.

David Lynch, mistrz amerykańskiego kina i właściciel najlepszej fryzury w Hollywood, od dawna zasiada w panteonie reżyserów legitymujących się niepodrabialnym, autorskim stylem. Lynch to król artystycznej hochsztaplerki – uwodzi widza wykorzystując w swoich filmach łatwo rozpoznawalne, popkulturowe schematy, po czym zamyka go w genialnej pułapce surrealizmu. Jego dzieła dają więcej pytań niż odpowiedzi, ale właśnie w tym tkwi siła kina przyrządzonego a’la Lynch: im bardziej jesteśmy zagubieni, tym większą odczuwamy przyjemność. Tytuły, które znalazły się w programie Długiego weekendu z Davidem Lynchem, to idealna okazja, aby poczuć po raz pierwszy (lub odkryć na nowo) niepowtarzalny, lynchowski klimat.

W programie:

Głowa do wycierania (1977)

Tak zaczynają mistrzowie. Pełnometrażowy debiut Davida Lyncha, w którym reżyser prezentuje niepodrabialny charakter pisma: surrealizm i groteska sprawnie łączą się tu z analizą kondycji psychospołecznej człowieka w postmodernistycznym świecie. 

Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną (1992)

Sowy nie są tym, czym się wydają, czyli: oto prequel kultowego Miasteczka Twin Peaks (który spokojnie można oglądać bez wcześniejszej znajomości serialu). Ogniu krocz ze mną jest filmowym ekstraktem skupiającym w sobie najlepsze elementy autorskiego stylu Davida Lyncha.

Zagubiona autostrada (1997)

Jeden z najważniejszych i jednocześnie najbardziej enigmatyczny oraz radykalny film w dorobku Lyncha. Zagubiona autostrada to horror noir, postmodernistyczny kryminał i narracyjna łamigłówka lub, mówiąc krócej, filmowa jazda bez trzymanki. Reżyser w wyrafinowany (nie tylko stylistycznie) sposób rozprawia się tu z naszą wiarą w autentyczność ludzkich pragnień i dokonuje rewizji romantycznego mitu pożądania.

Sprawdź katalog Nowych Horyzontów VOD


czytaj także
Program Kino od nowa. Identyfikacja wizualna 21. MFF Nowe Horyzonty 31/05/21
Branża New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes 2021 – selekcja ogłoszona 31/05/21
Program Filmy dla młodych widzów na Nowych Horyzontach - sekcja Kino Dzieci 27/05/21
Dystrybucja Spotkania z twórcami „Prostych rzeczy” w kinach w całej Polsce 27/05/21

Newsletter

OK