English

Majówka z Nowymi Horyzontami VOD | rodzinnie przed ekranem

29/04/21
Maiden, reż. Alex Holmes
21. MFF Nowe Horyzonty: rozpoczęła się sprzedaż akredytacji branżowych Nabór na New Horizons' Polish Days Goes to Cannes

Najlepszy stosunek jakości do ceny, niezależność od kaprysów pogody, a przede wszystkim starannie wybrane, filmowe atrakcje dla całej rodziny. Majówka z Nowymi Horyzontami VOD to zdecydowanie najpewniejsza inwestycja (i czasu, i pieniędzy) na nadchodzący długi weekend. Na każdy dzień majówki przygotowaliśmy specjalną propozycję programową.

Rodzinnie, czyli jak?

Małe, duże, nuklearne, wielopokoleniowe, patchworkowe. Każda rodzina znajdzie coś dla siebie w ofercie NH VOD. W ramach majówki zespoły festiwali Nowe Horyzonty i Kino Dzieci połączyły siły, wybierając zestawy tytułów, które zostały zebrane w blokach tematycznych. Każdemu dniu majówki przyświeca specjalne hasło, a za nim idą znakomite filmy – jeden skierowany do młodego widza, drugi dla dorosłego. Przygotowując cały plan inspirowaliśmy się staropolskim zwyczajem oglądania filmów w układzie „najpierw wieczorynka, później propozycja dla dorosłych”. Oczywiście, naszą wieczorynkę można oglądać o dowolnej porze.

Sobota, 1 maja: Międzypokoleniowe starcia

Starsi nie rozumieją młodszych, a młodsi nie chcą zrozumieć starszych – to punkt wyjścia. Więcej zrozumienia pomiędzy obiema stronami – to efekt, jaki można uzyskać po seansach filmów z propozycji na pierwszy dzień majówki.

Sekrety morza, reż. Tomm Moore – nominowana do Oscara, ponadczasowa i ponadpokoleniowa baśń z Irlandii, która przypomina o potędze wyobraźni i jeszcze większej sile rodzinnej miłości. Sekrety morza to także powrót do tradycyjnej, ręcznej animacji, co zdecydowanie odróżnia film od wszechobecnej w dzisiejszym kinie ponurej, cyfrowej technologii 3D.

Toni Erdmann, reż. Maren Ade – obsypana nagrodami, przewrotna, pełna niepoprawnego humoru historia relacji między śmiertelnie poważną trzydziestolatką a jej bujającym w obłokach ojcem. Dużo śmiechu, jeszcze więcej wzruszeń.

Niedziela, 2 maja: Zwierzęta mają głos

Dziś celebrujemy uczucia międzygatunkowe i przypominamy o tym, że nasi czworonożni, płetwiaści lub skrzydlaci przyjaciele są pełnoprawnymi członkami rodziny.

Jakub, Mimmi i gadające psy, reż. Edmunds Jansons – tytułowi bohaterowie to para rezolutnych dzieciaków, która staje w obronie swojego ulubionego parku, będącego łakomym kąskiem dla bezwzględnego inwestora. W walce o zachowanie „zielonych płuc” miasta pomaga im gang gadających psów. Cała animacja została prze-pię-knie wykonana za pomocą metody „cut-out”.

Serce psa, reż. Laurie Anderson – zaskakujący, nowatorski hołd dla męża autorki, Lou Reeda, i ukochanej terierki Lolabelle. Mnóstwo świetnej muzyki, nowojorskich pejzaży oraz małych-wielkich przemyśleń o blaskach i cieniach naszego życia.

Poniedziałek, 3 maja: Girl Power!

Dziewczyny u sterów! Dzień zaczynamy patriotycznie – wspólnie z Basią, jedną z najpopularniejszych bohaterek z polskiej animacji, a później zapraszamy na pokład legendarnego jachtu Maiden, dowodzonego przez załogę nieustraszonych kobiet.

Basia, Basia 2 i Basia 3, reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz – tytułowa Basia to wyjątkowo rezolutna pięciolatka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach.

Maiden, reż. Alex Holmes – trzymająca w napięciu – niczym rasowy thriller – opowieść o grupie upartych, odważnych i niezależnych kobiet, które stworzyły pierwszą w historii żeńską załogę startującą w prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race.

Jak wziąć udział w majówce z Nowymi Horyzontami?

To bardzo proste: wystarczy założyć konto w serwisie nowehoryzonty.pl/vod i wykupić dostęp do filmów (pojedyncze dostępy zaczynają się już od 7,90 zł). Najlepszym wyborem jest zakup pakietu dostępów za jedyne 49 zł (w pakiecie mieści się aż 15 filmów oznaczonych promocją) – wówczas za jednym zamachem uzyskujemy dostęp do wszystkich majówkowych propozycji. Każdy z zaproponowanych przez nas filmów można oglądać o dowolnej porze dnia (i nocy).


czytaj także
Media 21. MFF Nowe Horyzonty: rozpoczęła się sprzedaż akredytacji dziennikarskich 28/04/21
Nowe Horyzonty VOD Zacznij długi weekend z Tildą Swinton. Sprawdź nowości na NH VOD 30/04/21
Program 21. MFF Nowe Horyzonty: pokazy online aż do 29 sierpnia 26/04/21
Nowe Horyzonty VOD Nie wierzysz, że art-house może trwać poniżej 1,5h? 23/04/21

Newsletter

OK