English

Długi weekend z Nowymi Horyzontami. Zobacz nowości na NH VOD

1/04/21
Jeszcze jest czas, reż. Viggo Mortensen
Premiera online „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Od 4 kwietnia na NH VOD Zostań kuratorem sekcji filmowej na NH VOD. Weź udział w konkursie!

Nowe Horyzonty dbają o dobry, świąteczny wypoczynek – od jutra katalog NH VOD wzbogaci się o 8 nowych propozycji idealnych na długi weekend. Wśród nich: nagrodzone w Cannes Whisky dla aniołów Kena Loacha; przebój Nocnego Szaleństwa ostatniej edycji festiwalu NH – Dwudzieste stulecie; Proxima ze znakomitą Evą Green w roli głównej oraz niebanalny komediohorror Czarownica miłości.

Młodzi widzowie będę mogli zobaczyć Filonka bezogonka – kinowy przebój ostatniego miesiąca.

Sprawdź katalog Nowe Horyzonty VOD

Od wczoraj na NH VOD dostępny jest także Jeszcze jest czas, reżyserski debiut Viggo Mortensena, a w Niedzielę Wielkanocną zapraszamy na premierę online obsypanego nagrodami Zabij to i wyjedź z tego miasta. Pełnometrażowa animacja Mariusza Wilczyńskiego będzie dostępna przez dwa tygodnie wyłącznie na platformie Nowych Horyzontów.

Nowości dostępne na NH VOD od 1 kwietnia

Whisky dla aniołów, reż. Ken Loach

Ken Loach, społeczne sumienie brytyjskiego kina, ponownie potwierdza, że ma talent do łączenia tematów trudnych i ważnych z niebanalnym humorem. Autor nagrodzonego Złotą Palmą Ja, Daniel Blake opowiada w Whisky dla aniołów małą-wielką historię grupy znajomych na życiowym zakręcie – drobnych cwaniaczków, wiecznie będących na bakier z prawem. Główny bohater, Robbie, postanawia jednak zerwać z kryminalnych przeszłością i odkrywa powołanie do… smakowania whisky.

Dwudzieste stulecie, rez. Matthew Rankin

Taki film mógłby nakręcić Wes Anderson, gdyby był twórcą bardziej drapieżnym i przewrotnym. Albo Ken Russell, gdyby tak jak wybitnymi artystami interesował się mężami stanu. Dwudzieste stulecie to szalona, pełna znakomitego, absurdalnego humoru  opowieść, nad którą unoszą się duchy Monty Pythona i Johna Watersa. To także przenikliwa satyra piętnująca polityczny oportunizm zatruwający umysły osób na najwyższych stanowiskach.

Czarownica miłości, reż. Anna Biller

Nagrodzony na festiwalach w Chicago i Dublinie, niezwykle ciepło przyjęty przez krytyków film Anny Biller to mikstura jedyna w swoim rodzaju – odnoszący się do technikolorowych snów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych komediohorror, który porusza niezwykle współczesne tematy: wojny płci i męskiego strachu przed kobiecą seksualnością.

Proxima, reż. Alice Winocour

Wyróżniony na MFF w San Sebastián i MFF w Toronto 2019 najnowszy film scenarzystki Mustanga – nominowanego do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli.

Dzikie róże, reż. Anna Jadowska

Opowieść o kobietach stworzona przez kobiety: wyreżyserowana przez Annę Jadowską i sfilmowana przez Małgorzatę Szyłak (Komunia). Jadowska, z chirurgiczną precyzją i niezwykłą czułością, bierze tu pod lupę społeczne oczekiwania stawiane kobietom, zadaje podstawowe pytania o naturę relacji rodzic-dziecko i istotę macierzyństwa.

Anioł, reż. Luis Ortega

Argentyński kandydat do Oscara 2019, wyprodukowany przez Pedra Almodovara i twórców Dzikich historii, premierowo prezentowany w prestiżowej sekcji Un Certain Regard 71. MFF w Cannes. Film Luisa Ortegi to przerażająco piękna opowieść inspirowana historią seryjnego mordercy, Carlosa Robledo Pucha, zwanego „Aniołem śmierci”.

Loveling, reż. Gustavo Pizzi

Pytanie stare jak świat: rodzina czy kariera? Czy i jak można pogodzić te dwie rzeczywistości? W historii kina już wielokrotnie próbowano udzielić odpowiedzi, jednak jeszcze chyba nikt nie zrobił tego z taką czułością jak Gustavo Pizzi.


czytaj także
Dystrybucja „Złodziejaszki”, „Mowa ptaków”, „Asystentka” i więcej: nowości na NH VOD 26/03/21
Dystrybucja Nowości na platformie NH VOD: „X&Y”, „Jak być ptakiem. Instrukcja” i więcej 9/04/21
Dystrybucja „Siedzący słoń” oraz „Słudzy” ekskluzywnie na Nowe Horyzonty VOD 24/03/21
Program „Petite Maman” w programie Pokazów Galowych 21. NH współtworzonych z OPPO 22/03/21

Newsletter

OK