English

Premiera online „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Od 4 kwietnia na NH VOD

29/03/21
Zabij to i wyjedź z tego miasta, reż. Mariusz Wilczyński
„Złodziejaszki”, „Mowa ptaków”, „Asystentka” i więcej: nowości na NH VOD Długi weekend z Nowymi Horyzontami. Zobacz nowości na NH VOD

Gutek Film i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty przygotowały specjalny, filmowy prezent na nadchodzące święta wielkanocne: w niedzielę, 4 kwietnia, na platformie NH VOD – zaledwie miesiąc po premierze kinowej – pojawi się obsypane nagrodami Zabij to i wyjedź z tego miasta. Film w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego będzie dostępny przez dwa tygodnie od premiery online wyłącznie na nowohoryzontowym VOD.

Zabij to i wyjedź z tego miasta zdobyło Złote Lwy na ostatnim Festiwalu w Gdyni i zostało wyróżnione na prestiżowym festiwalu animacji w Annecy. Hipnotyzujące dzieło Wilczyńskiego imponuje galerią postaci, które przemawiają w filmie głosami m.in.: Ireny Kwiatkowskiej, Andrzeja Wajdy, Marka Kondrata, Barbary Krafftówny, Daniela Olbrychskiego, Tomasza Stańki, Krystyny Jandy czy Anny Dymnej. Szczególnym rozmówcą reżysera jest jego przyjaciel – Tadeusz Nalepa, którego utwory i słowa nadają rytm strumieniowi wspomnień i kierunek prowadzenia historii.

Mariusz Wilczyński: czuły narrator

Pełnometrażowa animacja Wilczyńskiego to przepełniony czułością dialog z duchami, blues na cześć przyjaźni, pieczołowite wskrzeszanie: ludzi, miejsc, dialogów, neonów, dźwięków, a nawet smużki papierosowego dymu. Autobiograficzny, przywołujący atmosferę peerelowskiego dzieciństwa i dorastania w potransformacyjnej, nabierającej kolorów Polsce; Zabij to i wyjedź z tego miasta łączy poezję z surowym realizmem, żywych ze zmarłymi, nostalgię z godzeniem się ze stratą. Animacja Wilczyńskiego to wzruszające pożegnanie z naznaczonym wojną pokoleniem jego rodziców, ale i przypomnienie, że rozmowa z tymi, którzy nas ukształtowali nie ma końca.

Piękny film.
Michał Oleszczyk / Podcast SpolierMaster

Zostaje w głowie.
Paweł Pawlikowski

Na pewno obejrzę go jeszcze raz.
Olga Tokarczuk

Sprawdź ofertę platformy Nowe Horyzonty VOD


czytaj także
Dystrybucja „Siedzący słoń” oraz „Słudzy” ekskluzywnie na Nowe Horyzonty VOD 24/03/21
Program „Petite Maman” w programie Pokazów Galowych 21. NH współtworzonych z OPPO 22/03/21
Program OPPO nawiązuje współpracę z 21. MFF Nowe Horyzonty 22/03/21
Dystrybucja Zostań kuratorem sekcji filmowej na NH VOD. Weź udział w konkursie! 8/04/21

Newsletter

OK