English

Weekend! Nocne Szaleństwo czas zacząć

13/11/20
Dwudzieste stulecie, reż. Matthew Rankin
Filmawka: zobacz najlepsze tytuły z konkursowej sekcji Spectrum "Beat mrocznego miasta", czyli jak taniec może uratować świat

Piątek? To idealny czas na rozpoczęcie Nocnego Szaleństwa.

W programie: trip (w przenośni i dosłownie) do Meksyku, spotkanie z fetyszystą obuwia, który został premierem Kanady, najazd libertynów na angielską wieś, atak intruza na struny głosowe oraz wycieczka na kemping dla nudystów. To będzie piękny początek weekendu.

Filmy z sekcji Nocne Szaleństwo

Klub festiwalowy w Twoim domu

Skoro w menu pojawiło się już Nocne Szaleństwo, doskonałym uzupełnieniem dla wszystkich filmów z tej sekcji będzie dzisiejsza domówka online z Nowymi Horyzontami i American Film Festival. W programie dużo dobrej muzyki i moc innych atrakcji. Łączymy się na żywo via Zoom (darmowa aplikacja do pobrania tutaj). Uwaga! Miejsca są limitowane, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zgłoś swój udział w domówce z Nowymi Horyzontami i American Film Festival

Spotkanie z Philippem Yuryevem

Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na nasz kanał w serwisie YouTube, gdzie Adam Kruk będzie rozmawiał (na żywo) z Philippem Yuryevem, autorem Wielorybnika, prezentowanego w sekcji Odkrycia.

Filmawkowy Klub Dyskusyjny

Jak to jest być ptakiem? Jak wygląda świat z punktu widzenia skorupiaków? Jak opowiadać historie z perspektywy zwierząt hodowlanych? Podczas dzisiejszego spotkania klubu Filmawki porozmawiamy o filmowych portretach związków zwierząt i ludzi. W dyskusji udział wezmą: Ewa Szabłowska (programerka Nowych Horyzontów), Michał Matuszewski (kurator CSW) i Sebastian Smoliński (krytyk filmowy). Zaczynamy o godz. 18.00 na facebookowym profilu Filmawki.

Gala zamknięcia i wręczenie nagród

Ostatniego dnia festiwalu zapraszamy na transmisję gali zamknięcia 20. Nowych Horyzontów i 11. American Film Festival. W niedzielny wieczór dowiemy się, które tytuły z Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty oraz sekcji Spectrum i American Docs najbardziej podobały się festiwalowej publiczności. Poznamy też laureata Grand Prix wyłonionego spośród filmów prezentowanych w konkursie NH oraz nagrody dla najmłodszej twórczyni lub twórcy prezentującego swój film w ramach festiwalu; fundatorami nagrody są Grażyna Błęcka-Kolska i Jan Jakub Kolski. Transmisja gali rozpocznie się 15 listopada o godz. 18.00 na facebookowym profilu Nowych Horyzontów.

Grand Prix przyzna jury w składzie: Dorota Lech (programerka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto), Krzysztof Skonieczny (reżyser), Monika Strzępka (reżyserka teatralna), Klaudia Śmieja (producentka filmowa) oraz Greg Zgliński (reżyser, scenarzysta, operator).

Sponsorem nagrody w konkursie American Docs jest BNY Mellon.

Pokaż, jak oglądasz festiwalowe filmy i wygraj smartfon!

Ostatnia szansa, żeby wziąć udział w konkursie. 

Razem ze sponsorem tegorocznego festiwalu – NEONET – oraz Xiaomi Polska organizujemy konkurs na najlepszą reprezentację Waszych seansów w domowych pieleszach! Wystarczy zrobić zdjęcie, przygotować nagranie albo zaprezentować jakąkolwiek formę graficzną tego, jak spędzacie Nowe Horyzonty i American Film Festival w domu – co ubieracie, co jecie, jakie wprowadzacie rytuały. Do wygrania jest flagowy smartfon marki Xiaomi, Mi10T 128 GB PRO. Prace konkursowe należy opublikować na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie, na feed lub w stories, oznaczając profile NEONETXiaomi PolskaNowe Horyzonty i American Film Festival.

Konkurs trwa do 14 listopada. 15 listopada ogłosimy zwycięzcę lub zwyciężczynię konkursu.

Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.


czytaj także
Program Ścieżka afrykańska: tysiąc i jedna noc 12/11/20
Program Sztuka, śledztwo i kino. Filmy z Frontu Wizualnego 12/11/20
Program Niech żyje krótki metraż! Filmy z Shortlisty i American Shorts 14/11/20
Polecamy Zobacz zwiastun i dyskusję wokół filmu "Erotica 2022" 14/11/20

Newsletter

OK