English

Zobacz filmy nominowane do Europejskich Nagród Filmowych

11/11/20
Berlin Alexanderplatz, reż. Burhan Qurbani
Filmawka: top 5 konkursowych filmów, których nie można przegapić Gianfranco Rosi: Cisza warta stu godzin rozmów

Aż 6 filmów z tegorocznego programu Nowych Horyzontów ma szansę zdobyć nagrody przyznawane przez Europejską Akademię Filmową.

Największą liczbą ogłoszonych wczoraj nominacji mogą pochwalić się autorzy Na rauszu – najnowsze dzieło Thomasa Vinterberga zostało nominowane w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz i najlepszy aktor (Mads Mikkelsen). Dwie nominacje zdobył Berlin Alexanderplatz (film i scenariusz), po jednej Lato ’85 (reżyser), Dau. Natasza (najlepsza aktorka – Natalia Berezhnaya), Tato (najlepszy aktor – Goran Bogdan) i Gunda (dokument).

Na filmy Berlin Alexanderplatz, Lato ’85, Dau. Natasza i Tato wciąż można zakupić dostępy. Zapraszamy do oglądania!

Zostań jurorem – zagłosuj na swój ulubiony film

Jeszcze do piątku, do końca dnia, można głosować na swoje ulubione filmy z sekcji Spectrum, American Docs i Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty. Aby oddać głos, wystarczy kliknąć w odpowiednią notę na skali widocznej przy każdym konkursowym tytule.

Spotkania z twórcami

Dziś zapraszamy także na dwa spotkania, które będą transmitowane (na żywo) na festiwalowym kanale w serwisie YouTube: o godz. 15.00 porozmawiamy z twórcami Prostych rzeczy: Grzegorzem Zaricznym, Magdaleną Sztorc, Błażejem Kitowskim i Tomaszem Schimschinerem, z kolei o godz. 20.00 polecamy dyskusję z Jasmilą Žbanić, reżyserką Aidy, oraz polskimi członkiniami i członkami zespołu pracującego nad tym filmem: Ewą Puszczyńską (produkcja), Małgorzatą Karpiuk (kostiumy), Antonim Komasą Łazarkiewiczem (muzyka) i Jarosławem Kamińskim (montaż).

Filmawkowy Klub Dyskusyjny

O godz. 18.00 rozpocznie się kolejne spotkanie klubu dyskusyjnego, który mamy przyjemność prowadzić we współpracy z Filmawką. Dziś porozmawiamy z twórczyniami i twórcami filmów prezentowanych w ramach Shortlisty: Sonją Orlewicz-Zakrzewską (Krzyż na Drogę), Antonio Galdamezem (Noamia), Darią Kasperek (Na krańcu miasta), Kubą Radejem (Rykoszety), Anną Kasińską (Synchronizacja), Sebastianem Łachem (Four Cups of Coffee or Three) oraz programerką Shortlisty, Magdą Sztorc. Zapraszamy tradycyjnie na facebookowy profil Filmawki.

Klub festiwalowy w Twoim domu

„Klub festiwalowy w Arsenale”: na dźwięk tych słów odruchowo zaczynamy tańczyć i wyłączamy budzik nastawiony na godz. 8.30, bo wiemy, że do domu wrócimy dopiero nad ranem. W tym roku nie możemy przyjść do klubu, więc klub przyjdzie do nas!

W najbliższy piątek o godz. 21.00 zapraszamy na domówkę z Nowymi Horyzontami i American Film Festival. Będzie dużo festiwalowej muzyki i moc innych atrakcji. Łączymy się na żywo via Zoom (darmowa aplikacja do pobrania tutaj). Uwaga! Miejsca są limitowane, obowiązuje kolejność zgłoszeń [zgłoś swój udział].

Zachęcamy też, żeby przesyłać nagrania video (maksymalnie 30-sekundowe), w których zapraszacie do wysłuchania konkretnej piosenki. Najbardziej kreatywne nagrania wyświetlimy podczas domówki (i, oczywiście, zagramy wskazaną przez Was piosenkę). Nagrania ślijcie tu: domowka@nowehoryzonty.pl.

Pokaż, jak oglądasz festiwalowe filmy i wygraj smartfon!

Razem ze sponsorem tegorocznego festiwalu – NEONET – oraz Xiaomi Polska organizujemy konkurs na najlepszą reprezentację Waszych seansów w domowych pieleszach! Wystarczy zrobić zdjęcie, przygotować nagranie albo zaprezentować jakąkolwiek formę graficzną tego, jak spędzacie Nowe Horyzonty i American Film Festival w domu – co ubieracie, co jecie, jakie wprowadzacie rytuały. Do wygrania jest flagowy smartfon marki Xiaomi, Mi10T 128 GB PRO. Prace konkursowe należy opublikować na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie, na feed lub w stories, oznaczając profile NEONETXiaomi PolskaNowe Horyzonty i American Film Festival.

Konkurs trwa od 5 do 14 listopada. 15 listopada ogłosimy zwycięzcę lub zwyciężczynię konkursu.

Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.


czytaj także
Program Śpiące królewny i rewolucja 11/11/20
Program Moda na domowe kino. Wygraj kartę podarunkową do Wrocław Fashion Outlet 10/11/20
Program Sztuka, śledztwo i kino. Filmy z Frontu Wizualnego 12/11/20
Program Polecamy filmy z sekcji Ale kino+ podczas 20. Nowych Horyzontów 10/11/20

Newsletter

OK