English

New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes 2020 – selekcja ogłoszona!

26/05/20
Ćmy, reż. Piotr Stasik (fot. Łukasz Bąk)
Rusza nabór na Studio Nowe Horyzonty+ 2020 Wydarzenia branżowe MFF Nowe Horyzonty w wersji online już w lipcu!

W ramach współpracy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty po raz czwarty znalazł się wśród czterech wybranych imprez filmowych z całego świata, które zaprezentują filmy na etapie produkcji w prestiżowym programie The Goes to Cannes podczas największych targów filmowych Marché du Film, które w tym roku odbędą się online.

The Goes to Cannes to program, do którego zapraszane są najważniejsze festiwale, aby przedstawiły zagranicznej branży wyselekcjonowane filmy, które nie mają jeszcze agentów sprzedaży, dystrybutorów, czy wyznaczonej premiery festiwalowej.

Wśród wybranych do tegorocznej edycji polskich filmów na różnych etapach produkcji (works-in-progress), które zaprezentowane zostaną w programie New Horizons' Polish Days Goes to Cannes znalazły się następujące projekty:

  • Koński ogon, reż. Justyna Łuczaj-Salej, prod. Studio Indeks

  • Orzeł. Ostatni patrol, reż. Jacek Bławut, prod. Aura Films

  • Każdy ma swoje lato, reż. Tomasz Jurkiewicz, prod. Before My Eyes

  • Ćmy, reż. Piotr Stasik, prod. Centrala Film

  • WIKA!, reż. Agnieszka Zwiefka, prod. My Way Film

Zamknięty pokaz New Horizons' Polish Days Goes to Cannes wyłącznie dla akredytowanych przedstawicieli międzynarodowej branży filmowej (selekcjonerów festiwalowych, agentów sprzedaży, dystrybutorów, producentów, etc.) odbędzie się online 22 czerwca w godz. 12.00-14.00 podczas Marché du Film Online.

Więcej informacji: www.marchedufilm.com/en/goes-to-cannes

Polish Days 2020 odbędą się w dniach 27 – 29 lipca 2020 w formacie online. To najważniejsze wydarzenie branżowe MFF Nowe Horyzonty, współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Przedstawiciele branży filmowej z całego świata na zamkniętych pokazach poznają najnowsze kino polskie na każdym etapie produkcji: oglądają gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie post-produkcji oraz uczestniczą w prezentacjach projektów w developmencie.


czytaj także
Dystrybucja Nowohoryzontowe filmy na platformie MOJEeKINO 4/06/20
Ogłoszenie Werdykt Jury XXIV Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka 6/06/20
Branża Specjalna edycja warsztatów A Sunday in the Country 6/06/20
Program Nowe Horyzonty w listopadzie: 20. NH połączy się z American Film Festival 10/06/20

Newsletter

OK