English
zaloguj / zarejestruj

Piotr Czerkawski poleca filmy SNH dostępne on-line

17/03/20
Holy Motors, reż. Léos Carax
"Biały, biały dzień" - kina w Polsce zamknięte od 12.03 Małgorzata Sadowska poleca filmy SNH dostępne on-line

#zostańwdomu

Szukacie ciekawych filmów do obejrzenia on-line? Służymy pomocą - oto pięć tytułów w dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty polecanych przez największego bon vivanta polskiej krytyki filmowej i programera Kina Nowe Horyzonty, Piotra Czerkawskiego. 

W pionie, reż. Alain Guiraudie

Seks, eutanazja i psychodeliczny rok występowały w nowohoryzontowych filmach już wielokrotnie, ale jeszcze nigdy w tym samym momencie. Aby je połączyć potrzeba było dopiero Alaina Guiraudie, świętego szaleńca kina autorskiego, którego tupet dorównuje jedynie jego talentowi. Ech, gdyby wszyscy twórcy slow cinema mieli równie ekstrawaganckie poczucie humoru…

vod.pl
www.cineman.pl
outfilm.pl

Kobieta, która odeszła, reż. Lav Diaz

Lav Diaz zaprzedał duszę diabłu komercji i skrócił metraż swoich filmów do niecałych czterech godzin, ale wyszedł na tym interesie doskonale. Kobieta… to hipnotyzująca, niedłużąca się ani przez sekundę (naprawdę!) opowieść, w której psychologiczna gęstość klasycznej rosyjskiej literatury łączy się z perwersyjną rozkoszą kina zemsty.

vod.pl
www.cineman.pl

Niebiańskie żony łąkowych Maryjczyków, reż. Aleksiej Fiedorczenko

Film równie dziwaczny, oszałamiający i poetycki jak sam jego tytuł. Reżyser Aleksiej Fiedorczenko odwiedza, położoną nad środkową Wołgą, republikę Mari El i – zamiast etnograficznego raportu – przywozi stamtąd pulsujący życiem, wschodni Dekameron.

www.cineman.pl
vod.pl

Lato 1993, reż. Carla Simón

Nie wiem zbyt wiele o Carli Simón, ale wcale nie zdziwiłbym się, gdyby okazała się zaginioną córką Carlosa Saury. Podobnie jak sędziwy mistrz, młoda reżyserka wgryza się w psychikę dziecka, które nie stara się zrozumieć otaczającego świata, lecz poddać jego kapryśnemu rytmowi. Intensywne, odświeżające doświadczenie.

vod.pl
www.cineman.pl
vod.toya.net.pl

Holy Motors, reż. Léos Carax

Obojętnie, ile razy oglądaliście już ten film, zróbcie to znowu. Holy Motors to przecież interpretacyjna studnia bez dna, sztuczka cyrkowa o głębi filozoficznego traktatu i sprośna walentynka dla X muzy. Poza tym tylko Léos Carax był w stanie nakręcić film, w którym występują obok siebie Eva Mendes, gadające limuzyny i rude karły, a wszystko razem stwarza przynajmniej pozory sensu.

www.cineman.pl
vod.pl


czytaj także
Dystrybucja Programerzy Lost Lost Lost polecają filmy SNH dostępne
on-line
19/03/20
Dystrybucja Ewa Szabłowska poleca filmy SNH dostępne on-line 19/03/20
Dystrybucja Magdalena Sztorc poleca filmy SNH dostępne on-line 21/03/20
Dystrybucja Kino Dzieci poleca filmy SNH dostępne on-line 21/03/20