English

Ewa Szabłowska poleca filmy SNH dostępne on-line

19/03/20
Shirley - wizje rzeczywistości, reż. Gustav Deutsch
Programerzy Lost Lost Lost polecają filmy SNH dostępne
on-line
Magdalena Sztorc poleca filmy SNH dostępne on-line

#zostańwdomu

Nowohoryzontowe tytuły w dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty (dostępne on-line) poleca programerka sekcji Front Wizualny i Trzecie Oko, konfrontująca w przestrzeni Nowych Horyzontów kino ze sztukami wizualnymi.

Nie jestem czarownicą, reż. Rungano Nyoni

Czy wolisz zmienić się w kozę i być zjedzoną, czy zostać czarownicą? Wybór wydaje się prosty, nawet za cenę przymusowego pobytu w obozie dla czarownic. Jego mieszkanki wypełniają swoje czarownicowe obowiązki ze wstążkami przywiązanymi do pleców, żeby za daleko nie odleciały. Jak radzić sobie w absurdach biurokracji i przesądów? Gorzka satyra z innego kręgu kulturowego, ale bardzo na czasie. 

cineman.pl
vod.pl
vod.toya.net.pl

Biały Bóg, reż. Kornél Mundruczó

Zemsta sił natury nad wielowiekową bezdusznością ludzi. Rewolucja zwierząt, żądających wyrównania krzywd. Metaforyczny film Mundruczó można czytać wielowymiarowo – w kontekście klasowym, rasowym, klimatycznym. Proroczo mierzy się z naszymi lękami. Czy natura się nad nami ulituje, czy ludzkości starczy empatii, by dostrzec krzywdę innych stworzeń? Wszystko w naszych (czystych) rękach! 

cineman.pl
vod.pl

Shirley - wizje rzeczywistości, reż. Gustav Deutsch

Obrazy Edwarda Hoppera stały się memami czasów covida, a sam malarz bohaterem social-distancing. Puste bary i ulice, samotne postaci, inni ludzie widziani tylko przez okno. Austriacki reżyser Gustav Deutsch, zaczyna swoje „wizje rzeczywistości” tam, gdzie kończy się narracja malarza. Najbardziej znane obrazy Hoppera stają się początkowymi kadrami, opowieści o samotności w Ameryce od lat 30 do 60. 

cineman.pl
vod.pl

Żona policjanta, reż. Philip Gröning

Tworzą szczęśliwą rodzinę. On wychodzi do pracy, ona zostaje w domu z dzieckiem. Wolne dni spędzają razem. Sielankowy obraz, dopóki nie zorientujemy się, że żyją w kompletnej izolacji, a na jej ciele przybywa siniaków. Każdy gest czy słowo, może wywołać gniew mężczyzny. Studium toksycznej miłości i przemocy w „normalnej” rodzinie. Epidemia pogarsza sytuację kobiet, w czasie kwarantanny częściej dochodzi do przemocy w domu. Miejmy oczy i uszy otwarte! 

cineman.pl
vod.pl


czytaj także
Dystrybucja Małgorzata Sadowska poleca filmy SNH dostępne on-line 18/03/20
Dystrybucja Kino Dzieci poleca filmy SNH dostępne on-line 21/03/20
Dystrybucja Piotr Czerkawski poleca filmy SNH dostępne on-line 17/03/20
Dystrybucja Polecamy filmy Stowarzyszenia Nowe Horyzonty dostępne on-line 27/03/20

Newsletter

OK