14,90 zł

Ennio

reż. Giuseppe Tornatore
Włochy, Belgia, Holandia, Japonia 2021 / 149’, polskie napisy
polskie napisy zwiastun

Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem.

Ennio jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina.

Ennio to prezent dla fanów utworów Morriconego i wszystkich produkcji, do których stworzył niepowtarzalną muzykę. Przeżyj głębokie filmowe doznanie pod batutą Mistrza!

Twórcy

reżyseria Giuseppe Tornatore
scenariusz Giuseppe Tornatore
zdjęcia Giancarlo Leggeri, Fabio Zamarion
montaż Massimo Quaglia, Annalisa Schillaci
obsada Ennio Morricone Clint Eastwood, Quentin Tarantino, John Williams, Hans Zimmer, Terrence Malick, Wong Kar-Wai, Bernardo Bertolucci
producent Gabriele Costa, Peter De Maegd, San Fu Maltha, Gianni Russo
produkcja Piano b Produzioni, Potemkino, Fu Works
polski dystrybutor Best Film
język włoski, angielski, francuski, portugalski, chiński

Ennio

Giuseppe Tornatore

Twoja ocena 0/5