English

Dziewczyna mojej dziewczyny

Zaida Carmona
Girlfriends and Girlfriends / La amiga de mi amiga
Hiszpania 2022 / 89’
uwaga: światła stroboskopowe
uwaga: światła stroboskopowe
Disco Boy Emigracja wewnętrzna

Niezależna produkcja, która podbiła serca widzów na festiwalach w Rotterdamie i San Sebastián. Dziewczyna mojej dziewczyny to dumna lesbijska komedia o dziewczynach, dla dziewczyn, stworzona przez dziewczyny – w dużej mierze z crowdfundingu i ich własnych pieniędzy. Debiutująca w pełnym metrażu Zaida Carmona z punkową energią tworzy pogodną opowieść o niuansach życia towarzyskiego i uczuciowego barcelońskich artystek. Z lekkością i wdziękiem tka ją ze skrawków rozmów i skradzionych pocałunków, mocno inspirując się twórczością Érica Rohmera – już sam tytuł nawiązuje do jego Przyjaciela mojej przyjaciółki (1987). Miłośniczką dzieł francuskiego mistrza jest bohaterka filmu Zaida, która po rozstaniu z dziewczyną wraca z Madrytu do Barcelony. Słucha ulubionych płyt, włóczy się po imprezach, księgarniach i kinach, odświeża stare znajomości. Ale poznaje też nowe dziewczyny, wśród których jest fascynująca ją Alba i urocza piosenkarka Aroa. Czy pozwolą jej one zapomnieć o złamanym sercu, a może chociaż nieco zmienić stosunek do monogamii? Na pewno zapewnią Zaidzie wiele przyjemności, której nie sposób też nie czerpać z tego filmu.

UWAGA: w filmie pojawiają się efekty świetlne, które mogą wpłynąć na odbiór u osób nadwrażliwych na światło lub cierpiących na epilepsję.

Adam Kruk

Zaida Carmona

Hiszpańska reżyserka, scenarzystka i aktorka, a także producentka (z Dianą Aller zakładała firmę Jajaja Industrias) i współtwórczyni podcastu La amiga de mi amiga. Ukończyła komunikację audiowizualną na Uniwersytecie Pompeu Fabry w Barcelonie oraz scenariopisarstwo na Uniwersytecie Karola III w Madrycie. Stworzyła kilka filmów krótkometrażowych, by zadebiutować Przyjaciółką mojej przyjaciółki. Film miał premierę na festiwalu w Rotterdamie, a następnie trafił do hiszpańskich kin.

Filmografia

2015 Todas solas (short)

2021 Son ilusiones (short)

2022 Dziewczyna mojej dziewczyny / La amiga de mi amiga / Girlfriends and Girlfriends

Twórcy

reżyseria Zaida Carmona
scenariusz Zaida Carmona, Marc Ferrer
zdjęcia Alba Cros
montaż Eric Monteagudo
muzyka Masonieria, Rocío Saiz, Aroa Ay
obsada Zaida Carmona, Rocío Saiz, Alba Cros, Aroa Elbira, Thaïs Cuadreny
producent Zaida Carmona, Gema Arquero, Tatiana Fernández
produkcja Jajaja Industrias, Fdez&Vera
właściciel praw Begin Again Films
język hiszpański

Dziewczyna mojej dziewczyny

Zaida Carmona

Twoja ocena 0/5