English

Słoń

Kamil Krawczycki
Elephant
Polska 2022 / 90’
Porozmawiajmy o Duras Sumy częściowe

Bartek mieszka w wiosce na Podhalu, gdzie prowadzi niewielkie gospodarstwo i opiekuje się samotną matką. Pewnego dnia poznaje Dawida – nieco starszego od siebie mężczyznę, który po wielu latach nieobecności przyjeżdża w rodzinne strony. Szybko rodzi się między nimi uczucie, a wraz z nim w Bartku budzi się inne skrywane od dawna pragnienie. Chłopak czuje, że też chce spróbować zmiany – opuścić rodzinny dom i wyjechać. Zerwać z dotychczasowymi rolami oraz miejscami, zasmakować niemożliwego i poznać wreszcie życie, które czeka na niego gdzie indziej. Reżyser i scenarzysta filmu Kamil Krawczycki kreśli portret obu bohaterów subtelną kreską, tworząc dojrzałą, pięknie opowiedzianą historię miłości oraz odkrywania samego siebie na nowo. Z tej kameralnej, intymnej i niezwykle szczerej opowieści, inspirowanej częściowo biografią samego twórcy, wyłania się też historia wielkiej odwagi. Takiej, która wykuwa się stopniowo, wbrew uprzedzeniom, głębokim społecznym uwikłaniom i trudnym do zrzucenia zależnościom.

Magdalena Bartczak

Kamil Krawczycki

Reżyser i scenarzysta, autor kilkunastu teledysków oraz dwóch filmów krótkometrażowych. Ukończył reżyserię podyplomową na Warszawskiej Szkole Filmowej, a także dziennikarstwo, komunikację społeczną i zarządzanie kulturą. Był uczestnikiem programu scenariuszowego SCRIPT w Szkole Wajdy. Jego debiut Mój koniec świata (2017) otrzymał Nagrodę Publiczności na Amor Festival Internacional de Cine LGBT+ w Santiago de Chile, a drugi film Ktoś zostanie ostatni (2020) – nagrodę „Odkrywcze Oko” dla młodych talentów oraz wyróżnienie specjalne na Barcelona International Short Film and Video Festival.

Filmografia

2017 Mój koniec świata / The End of My World

2020  Ktoś zostanie ostatni / The Last One

2021  Słoń / Elephant 

Twórcy

reżyseria Kamil Krawczycki
scenariusz Kamil Krawczycki
zdjęcia Jakub Sztuk
montaż Kamil Krawczycki, Agnieszka Białek-Zaborowska
dźwięk Mikołaj Tyrakowski, Jakub Zajączkowski
obsada Jan Hrynkiewicz, Paweł Tomaszewski, Ewa Skibińska, Halina Jabłonowska, Ewa Kolasińska, Maciej Kosiacki, Ireneusz Pastuszak
producent Jakub Mróz
produkcja Tongariro Releasing
polski dystrybutor Tongariro
język polski

Słoń

Kamil Krawczycki

Twoja ocena 0/5