English

Niedziela, czyli czas na odkrycia

15/11/20
Biało na białym, reż. Théo Court
Sekcja Oslo/Reykjavik: sztuka dokumentu Sekcja Oslo/Reykjavik: ludzka natura okiem Północy

To, co łatwo przeoczyć w tygodniu, może wyróżnić się w niedzielę, gdy mamy nieco więcej czasu na refleksję i spokojny odbiór - nie trzeba pędzić, można się zatrzymać.

Dziś polecamy przyjrzeć się niezwykle bogatej sekcji Odkrycia — to aż dwadzieścia tytułów, które operują rozmaitymi estetykami, pochodzą z najróżniejszych stron świata i prezentują mnogość narracji o teraźniejszości, przeszłości i przyszłości.

Filmy z sekcji Odkrycia

48 godzin na obejrzenie filmów

Przypominamy także, że wciąż obowiązuje zasada 48 godzin na obejrzenie filmu – nawet tego, który zostanie „włączony” o godz. 23:59 w niedzielę. Po rozpoczęciu seansu (kliknięciu „oglądaj”) nadal będą dwie doby na dokończenie pokazu.

Gala zamknięcia i wręczenie nagród

Dziś zapraszamy na transmisję gali zamknięcia 20. Nowych Horyzontów i 11. American Film Festival. Wieczorem dowiemy się, które tytuły z Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty oraz sekcji Spectrum i American Docs najbardziej podobały się festiwalowej publiczności. Poznamy też laureata Grand Prix wyłonionego spośród filmów prezentowanych w konkursie NH, Nagrody im. Zuzanny Jagody Kolskiej dla najmłodszej twórczyni lub twórcy prezentującego swój film w ramach festiwalu oraz stypendystów, którzy zostaną wyłonieni spośród reżyserek i reżyserów pokazujących krótkie metraże w sekcji Shortlista. Transmisja gali rozpocznie się o godz. 18.00 na facebookowym profilu Nowych Horyzontów.

Grand Prix przyzna jury w składzie: Dorota Lech (selekcjonerka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto), Krzysztof Skonieczny (reżyser), Monika Strzępka (reżyserka teatralna), Klaudia Śmieja (producentka filmowa) oraz Greg Zgliński (reżyser, scenarzysta, operator).

Sponsorem nagrody w konkursie American Docs jest BNY Mellon.

Sponsorem stypendium dla twórczyń i twórców prezentujących filmy w sekcji Shortlista jest OKRE.

Autorką projektów czterech konkursowych statuetek (Grand Prix, Nagroda Publiczności, Spectrum, American Docs) jest prof. Małgorzata Dajewska z Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Nagroda dla najmłodszej twórczyni lub twórcy przyznawana jest przez Fundację im. Zuzanny Jagody Kolskiej, a fundatorami wyróżnienia są Grażyna Błęcka-Kolska, Jan Jakub Kolski, Ted Leszczyński i Huta Julia z Piechowic. Autorem projektu statuetki, którą otrzymała laureatka, jest Sebastian Pietkiewicz.

Metamorfoza ptaków

Spotkania z twórcami i twórczyniami filmowymi na stronie Nowych Horyzontów

Zachęcamy do oglądania rozmów z reżyserkami i reżyserami, których filmy znalazły się w tegorocznym programie festiwalu. Na naszej platformie znajdziecie aż 21 różnych nagrań wideo – w tym rozmowy m.in. z Alexandrem Rockwellem, Filipem Janem Rymszą, Janis Rafą, Kris Ray i Ágnes Kocsis. Wszystkie nagrania można oglądać bezpłatnie – wystarczy zalogować się lub utworzyć konto na stronie nowehoryzonty.pl.


czytaj także
Program Laureatki i laureaci 20. MFF Nowe Horyzonty i 11. American Film Festival 15/11/20
Program Nowe Horyzonty ekranowych ojców 14/11/20
Polecamy Zobacz zwiastun i dyskusję wokół filmu "Erotica 2022" 14/11/20
Program Niech żyje krótki metraż! Filmy z Shortlisty i American Shorts 14/11/20

Newsletter

OK