English

Nagrodzony Oscarem „Chłopiec i czapla” Miyazakiego na NH VOD

2 dni temu
Chłopiec i czapla, reż. Hayao Miyazaki
Koniec starego świata. „Harvest” od dziś w kinach

Mamy nadzieję, że przekonanie o tym, że „animacje są dla dzieci” dawno już wsadziliście między, nomen omen, bajki. Bo jak pokazuje historia Hayao Miyazakiego – jego opowieści warte są co najmniej Oscara. Na naszą platformę właśnie trafiła najnowsza produkcja reżysera Spirited Away: W krainie bogów i Studia Ghibli. Chłopiec i czapla, bo o tym filmie mowa, to nie tylko hołd oddany wyobraźni i jej kojącej mocy, ale również pełna ciepła baśń o przemijaniu.  

Oglądaj na NH VOD 

Po stracie matki Mahito wraz ojcem opuszcza Tokio i przeprowadza się na wieś. W nowej rzeczywistości wszystko wydaje się ciekawe, a chłopiec godzinami eksploruje najbliższą okolicę. Pewnego dnia przypadkowo spotyka mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą, która zostaje jego przewodnikiem po okolicy. Rzeczywistość wydaje się tu mieszać z wytworami wyobraźni Mahito, tworząc przestrzeń do onirycznych wędrówek. 

A gdy już zejdziecie na ziemię, to polecamy zapoznać się z pozostałymi nowościami na NH VOD: 

  • Wanda Rutkiewicz. Ostatnia wyprawa, reż. Eliza Kubarska – czy Wanda Rutkiewicz żyje? Ciała nigdy nie odnaleziono, niczego więc nie można być pewnym. W swoim najnowszym dokumencie Kubarska sprawdza jedną z teorii na temat losów naszej alpinistki. 


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD Czyste szaleństwo. „Inland Empire” Davida Lyncha na NH VOD 10/10/25
Dystrybucja Ziemia = ziarno. O nakręconym na taśmie „Harvest” 7/10/25
Nowe Horyzonty VOD Love story? „Wrooklyn Zoo” na Nowych Horyzontach VOD 3/10/25
News Dołącz do zespołu wolontariatu podczas 16. American Film Festival 2/10/25

Newsletter

OK