Too long, but please do read. Nasz festiwalowy codziennik (który macie właśnie przed oczami) z założenia powinien być ekstraktem z najważniejszych informacji o tym, co danego dnia czeka Was w ramach Nowych Horyzontów. Na dobry początek mamy jednak metraż, którego nie powstydziłby się Lav Diaz, ale program w tym roku jest tak różnorodny i bogaty, że… No właśnie, spójrzcie poniżej.
W drugi dzień festiwalu zapraszamy na 69 seansów w Kinie Nowe Horyzonty, Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz inaugurację Kina na Rynku (Poprzednie życie o 22:00), pierwsze pokazy w ramach Sceny VR, otwarcie wystawy KROKI / STEPS i kolejnej odsłony Ambient Roomu, a późnym wieczorem AGGRO B3ATS: IMMERSYJNY DR1FT, czyli imprezę inspirowaną Aggro Dr1ftem Harmony’ego Korine’a. I przede wszystkim spotkania twórczyniami i twórcami, w tym z naszym gościem specjalnym, bohaterem retrospektywy – Bertrandem Bonello (po seansie Bestii o 15:30). Dziś możecie także odbierać bezpłatne wejściówki w kasach lub rezerwować miejsca na sobotni masterclass (16:15) z francuskim reżyserem. Partnerami retrospektywy są Visa oraz Instytut Francuski.
goście: Jan P. Matuszyński, Grzegorz Łoszewski (scenarzysta), Krzysztof Rak (producent i producent kreatywny), Klaudiusz Frydrych (producent), Marcin Dorociński (aktor), Ewelina Starejki (aktorka)
gość: Bertrand Bonello
goście: Christina Friedrich, Franz Liebig (producent, aktor), Kea Krassau (aktorka)
gość: Mika Taanila
gościni: Claudia Rorarius
goście: Alex Baczyński-Jenkins, Krzysztof Bagiński (autor zdjęć), Ivo Krankowski (producent) oraz obsada: Aaa Biczysko, Filipka Rutkowska, Billy Morgan, Dawid Nickel, Olo Rusinek
gość: Kazik Radwanski
gościni: Keren Cytter
No to w drogę! Dziś o 19:00 zapraszamy na otwarcie wystawy KROKI / STEPS: zaczynamy w Studio BWA, a później ruszymy do Galerii Entropia oraz Krupa Gallery. W tych trzech galeriach zobaczymy prace dotyczące refleksji nad chodzeniem lub dokumentujące praktyki wędrowania, a w przestrzeni miasta będzie można na własną rękę zrealizować artystyczne scenariusze spacerów, przechadzek i wypraw. Wstęp na wystawę jest wolny. Scenę Artystyczną mamy przyjemność współorganizować z BWA Wrocław.
Hasło „więcej niż kino” zostało już użyte w co najmniej 1001 różnych reklam i kampanii marketingowych. Tym razem możemy jednak napisać szczerze, z głębi serca: festiwalowa Scena VR to zdecydowanie więcej niż kino – to wyjątkowe immersyjne doświadczenie, które przeniesie Was w zupełnie nowy wymiar.
Już po raz ósmy przestrzeń IP Studio, prowadzona przez kolektyw artystyczny IP Group, w trakcie festiwalu przekształci się w środowisko Ambient Room. Wykorzystując narzędzia cyfrowe i analogowe IP Group stworzy immersyjne doświadczenie (immersja to w tym roku nasze drugie imię). Poprzez połączenie światła, dźwięku i wizualnych interakcji będzie można zaobserwować, jak te elementy wpływają na nasze zmysły, uruchamiają synestetyczne procesy i przekształcają nasze postrzeganie rzeczywistości. Zapraszamy dziś od 19:00 do 22:00.
100-osobowy zespół Chóru Filharmonii Krakowskiej i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą wybitnego holenderskiego dyrygenta, Ernsta van Tiela: to przed ekranem. Na ekranie: arcydzieło Miloša Formana, czyli Amadeusz. Wszystko w imponującej przestrzeni Hali Stulecia. Tak, są jeszcze bilety! Gramy jutro o 20:00, bramki otwieramy o 17:45 (rekomendujemy być wcześniej), zaś bilety kupicie online lub na miejscu, przed rozpoczęciem wydarzenia.
Dress code: wygodne dresy, kapcie, szlafroki też wchodzą w grę. Tu poczujecie się jak w domu! Rozsiądziecie się wygodnie i przypomnijcie sobie kultowe filmy, które kiedyś oglądaliście (na okrągło) na kasetach z lokalnej wypożyczalni lub upolowaliście w telewizji. Wszystko na ultranowoczesnym telewizorze Samsung AI. Wstęp wolny, ale wcześniej trzeba odebrać wejściówki w kasach (liczba miejsc jest limitowana).
Kilka seansów dziennie w fotelu na pewno odbija się na Waszych plecach. I choć zaproponowaliśmy w tym roku wyjątkowo ruchliwy program (sekcja Let’s Go, Scena Artystyczna w całej swojej rozciągłości), to warto z troską pomyśleć o naszych ciałach. Właśnie dlatego wspólnie z Akademią Ruchu zapraszamy na jogę dla festiwalowiczów i festiwalowiczek – codziennie od 19 do 28 lipca w godz. 11:30 przy ul. Ruskiej 47/48a.
Pojedyncze zajęcia, za okazaniem karnetu/akredytacji/biletu festiwalowego kosztują 25 zł, a żeby się zaklikać na wybrany dzień, wystarczy zeskanować kod QR z grafiki (vide poniżej), założyć konto i zapisać się na zajęcia. Płatności za zajęcia dokonuje się przez system, do którego skieruje Was strona, ale jeśli pojawią się problemy z opłatą online, można zarezerwować miejsce telefonicznie, pod numerem 600 389 464. Obowiązuje limit 25 osób na pojedyncze zajęcia. Na miejscu jest szatnia, prysznice i maty dla osób uczestniczących w zajęciach.
Neony, demony i techno – wyjątkowe afterparty w rytmie Aggro Dr1ft, współorganizowane przez ekipę Immersji w ramach drugich urodzin portalu. Zapraszamy na muzyczną podróż w klimaty techno, trap i dubstep, wzbogaconą hipnotycznymi wizualizacjami inspirowanymi filmem Harmony’ego Korine’a. Dr1ftowanie zaczniemy o północy, ale sam Arsenał otwiera się o 20:00. Na miejscu będzie można zjeść i wypić coś dobrego i zrelaksować się w strefie chill out. Wstęp do Klubu Festiwalowego, w tym na wydarzenia muzyczne, jest bezpłatny. Warunkiem wejścia jest okazanie obsłudze obiektu karnetu, akredytacji lub biletu filmowego z danego dnia tegorocznych Nowych Horyzontów.
Tegoroczny Arsenał to nie tylko przestrzeń do a) tańczenia b) relaksu c) spotkań ze znajomymi i nawiązywania nowych przyjaźni, ale także przestrzeń, w której możecie podzielić się swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami po seansach. Wspólnie z ciao.wro dbamy o dobrostan psychiczny osób uczestniczących w Nowych Horyzontach. Zapewniamy wsparcie psychologiczne, seksuologiczne, interwencję kryzysową oraz edukacyjne stoisko partyworkingowe. Znajdziecie nas między 19 a 21 lipca, od 22:30 do 00:30.
Future is now. W tym roku żegnamy papierowe kupony i witamy nowy, elektroniczny system do głosowania na filmy z Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty. Przed seansami filmów konkursowych na kinowych ekranach będziemy wyświetlać plansze z kodem QR, zaś po seansach przed salą znajdziecie specjalne standy, również z kodem QR, który poprowadzi Was do intuicyjnego, łatwego w obsłudze systemu Votemo – platformy do oddawania głosów. Film, który zdobędzie najwięcej dobrych ocen, zostanie laureatem Nagrody Publiczności.
Zachwycają: kreatywnością, brawurą, różnorodnością technik, z których korzystają. Mowa o nowym pokoleniu graficzek i grafików, które nie tylko kontynuuje tradycję polskiej szkoły plakatu, ale poszerza horyzonty tej wyjątkowej sztuki. Ich prace możecie podziwiać na pierwszym piętrze Kina Nowe Horyzonty, a jutro (sobota) o 20:00 zapraszamy na wernisaż wystawy.
Sprawdź, czyje plakaty zgromadziliśmy
W trakcie Nowych Horyzontów dbamy nie tylko o zaspokojenie Waszego głodu dobrego kina. Bogaty program festiwalu idzie w parze z równie bogatą ofertą gastronomiczną Wrocławia, dlatego – jak co roku – polecamy nasze ulubione i zaprzyjaźnione restauracje oraz kawiarnie, w których znajdziecie wyjątkowe zestawy, zniżki i specjalne festiwalowe smaki. W tym roku karmimy także ducha: zniżki czekają na Was w księgarniach i muzeach.
Na sobie: klasyczna bluza crewneck, bluza z kapturem i t-shirt oraz perfumy od Bohoboco, przy sobie: festiwalowa torba, a pod sobą: nowohoryzontowe skarpety od Many Mornings. W ręku: kubek od Zakwasu, a w kubku kawa, którą przygotowaliśmy we współpracy z good good i Runty Roaster. W tym roku można smakować, doświadczać i otulać się Nowymi Horyzontami na wiele różnych sposobów. Wszystkie te dobroci znajdziecie w sklepach festiwalowych w Kinie Nowe Horyzonty, Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz w good good concept, a część kupicie także online.
Zajrzyj do festiwalowego sklepu