English

Last call! Ostatnie dni zgłoszeń na osobę jurorską w konkursie Smart7

21/06/24
fot. Aris Rammos
Nagrodzona w Cannes „Substancja” z Demi Moore w programie festiwalu „Rumours” w programie 24. MFF mBank Nowe Horyzonty

Obiektyw wyczyszczony? Mowa wyćwiczona? To można zaczynać nagrywanie. Jeszcze tylko do niedzieli, do końca dnia, można przesyłać wideo-zgłoszenia na konkurs, którego zwycięzca lub zwyciężczyni zasiądzie w jury międzynarodowej sekcji Smart7. Zadanie jest proste, choć wymaga kreatywności – ale nagroda jest tego warta.

Dla przypomnienia: Smart7 to unikalny, wędrowny konkurs, obejmujący swoim zasięgiem festiwale w różnych miejscach Europy. Sekcja składa się z siedmiu filmów wybranych wspólnie przez kuratorów i kuratorki MFF mBank Nowe Horyzonty (Polska), Kino Pavasaris IFF (Litwa), IndieLisboa IFF (Portugalia), Filmmadrid (Hiszpania), Transilvania IFF (Rumunia), Reykjavik IFF (Islandia) i Thessaloniki IFF (Grecja). Ideą sieci Smart7 jest promocja odważnego, niekonwencjonalnego, artystycznego kina europejskiego.

Czytaj więcej o tegorocznej selekcji Smart7

Aby zostać osobą jurorską w konkursie Smart7 należy nagrać krótkie wideo w języku angielskim, w którym odpowiesz na pytanie: „»Film europejski«: co to w ogóle znaczy? Rozwiń na przykładzie wybranego filmu wyprodukowanego w Europie w ostatnich 10 latach”. Nagrodzimy najciekawszą i najbardziej kreatywną odpowiedź. Czas na przesłanie zgłoszenia: do 23 czerwca 2024 roku, do końca dnia. Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku 18-26 lat.

Niezapomniane chwile – ubiegłoroczny laureat konkursu o swojej roli jurora

W ubiegłym roku reprezentantem Polski w międzynarodowym jury został Adam Mytnik, który zdobył nasze serca zapałem i ciekawością, z jaką opowiadał o filmach. Adam podzielił się z nami swoim doświadczeniem jako osoby jurorskiej.

„Smart7 to była świetna okazja aby poznać pracę jurora od podszewki. Udział w Nowych Horyzontach z notatnikiem w ręku (aby nic nie pominąć o żadnym z filmów), a potem w festiwalu w Salonikach żeby wraz z jurorami wybrać zwycięzcę były jedyne w swoim rodzaju. W zeszłym roku podczas festiwalu mogliśmy być świadkami przyznania nagrody dla Moniki Bellucci! To były momenty wspólnych niezapomnianych chwil w Salonikach – odkrywanie greckiej kultury, kuchni, a także greckich imprez festiwalowych. Serdecznie polecam każdemu spróbowanie swojej szansy w zostaniu jurorem!” – mówi Adam.

A zatem informacja z pierwszej ręki: udowodniono, że jurorowanie to fajna sprawa!

Wybrana osoba jurorska obejrzy filmy konkursowe na tegorocznych Nowych Horyzontach (18-28 lipca 2024) – zapewnimy jej festiwalową akredytację oraz cztery noce we wrocławskim hotelu. Międzynarodowe jury zbierze się online pod koniec października, żeby wybrać najlepszy film, natomiast nieco później zaprosimy jurorkę/jurora na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Salonikach (31 października-10 listopada 2024), gdzie będzie mógł lub mogła spotkać się z pozostałymi członkiniami/członkami jury na żywo oraz uczestniczyć w gali wręczenia nagród. Zapewniamy przelot do Salonik, festiwalową akredytację oraz trzy noce w hotelu. Wyniki konkursu podamy 28 czerwca 2024 roku.

Jak się zgłosić?

  1. Nagraj wideo (max. 120 sekund) z odpowiedzią na pytanie konkursowe w języku angielskim.
  2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy, dostępny pod tym linkiem.
  3. Formularz przekieruje Cię na stronę https://nowehoryzonty.wetransfer.com/, która nie wymaga zalogowania, wystarczy podać maila i go potwierdzić w kolejnym kroku.
  4. Po wrzuceniu pliku w serwisie i uzupełnieniu danych kliknij „wyślij”.
  5. Wróć do formularza zgłoszeniowego i potwierdź przesłanie pliku.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Przeczytaj regulamin konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu

Konkurs na osobę jurorską międzynarodowego konkursu Smart7 w 2024 roku wygrała Daria Sienkiewicz, która przygotowała błyskotliwą, spójną i merytoryczną pracę, prowadząc opowieść o europejskim kinie na przykładzie nowego filmu Alice Rohrwacher –  La chimera. Gratulujemy!


czytaj także
Wydarzenie Festiwalowa rozgrzewka: pokazy specjalne filmu „Dahomej” 19/06/24
Program „Wszystkie odcienie światła” Payal Kapadii w programie festiwalu 18/06/24
Program A24 na NH. Filmy kultowego studia w programie 24. MFF mBank Nowe Horyzonty 24/06/24
Program „Minghun”: międzynarodowa premiera filmu na 24. MFF mBank Nowe Horyzonty 17/06/24

Newsletter

OK