English

W rodzinnym ulu. „20 000 gatunków pszczół” na NH VOD

23/02/24
20 000 gatunków pszczół, reż. Estibaliz Urresola Solaguren
Historia nieprawdopodobna, ale prawdziwa. Zobacz zwiastun „Czterech córek” W biegu? Relacja Marcina Pieńkowskiego i Ewy Szabłowskiej z Berlinale

Oto kino familijne najlepszego sortu: delikatne, rozumiejące, oddające sprawiedliwość wszystkim emocjom. Takie cuda jak zawsze dzięki Gutek Film – na Nowych Horyzontach VOD od dziś możecie oglądać 20 000 gatunków pszczół: film o zmiennej naturze świata, o której ludzie, nawet z najlepszymi intencjami, zdarzają się czasem zapominać. Przez miesiąc film będzie dostępny ekskluzywnie na naszej platformie

Oglądaj 20 000 gatunków pszczół

Jedyną pewną rzeczą jest zmiana

Dziecko, które zakwestionuje zastane normy, zasady i tradycje, sprawi, że na jaw wyjdą długo skrywane tajemnice, a kobiety z rodziny przyjrzą się własnym wyborom i stłumionym pragnieniom. Dziecięcy bunt przypomni im, że prawdę o sobie można manifestować na wiele sposobów.

Debiut Estibaliz Urresoli Solaguren to czuły, delikatny film o akceptacji, pełen zachwytu dla różnorodności świata, w którym jest miejsce aż na 20 000 gatunków pszczół. Dlaczego zatem ogromne bogactwo sposobów, na jakie manifestuje się ludzka osobowość, płeć czy seksualność, tak często budzi sprzeciw? 20 000 gatunków pszczół to także wzruszający portret rodziny, która jest jak rój: każdy ma tu swoją rolę, wszyscy chronią się nawzajem. Jest tu miejsce dla zagubionych matek, odważnych córek, ciotek-outsiderek i strzegących rodzinnych sekretów babć. A choć w tym ulu huczy od emocji, zderzają się pokolenia i doświadczenia, to każda z jego mieszkanek ma prawo chcieć dla siebie całego życia.

Na pierwszym planie błyszczy świetna Sofía Otero, która za występ w 20 000 gatunków pszczół zdobyła w zeszłym roku – jako najmłodsza aktorka w historii festiwalu – Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale.


czytaj także
News „Dahomey” zwycięzcą Berlinale! Złoty Niedźwiedź w dystrybucji SNH 24/02/24
Dystrybucja Od piątku „Club Zero” w kinach sieci Cinema City w całej Polsce! 21/02/24
Nowe Horyzonty VOD Przez oczy do serca: kinowa rozkosz. Więcej emocji z mBankiem na NH VOD 20/02/24
Dystrybucja „Cztery córki”: pokazy przedpremierowe w Dniu Kobiet 26/02/24

Newsletter

OK