English

„Cięcie!”, czyli zombie gryzie kino

2/02/24
Cięcie!, reż. Michel Hazanavicius
Dotyk Satyajita Raya. Filmy bengalskiego mistrza tylko na NH VOD „How to Have Sex”: gen Z, czyli smutek w raju

Filmy o zombie funkcjonowały już jako komentarz do rozbuchanego konsumpcjonizmu (Świt żywych trupów), manifestacja strachu przed nieetycznymi eksperymentami (28 dni później) czy okazja, żeby pokazać Brada Pitta w akcji (World War Z). Dziś, jako Nowe Horyzonty VOD, dokładamy cegiełkę do tej bogatej tradycji i zapraszamy na seans Cięcia! Michela Hazanaviciusa, w którym zombie występują w roli błyskotliwej (i krwawej!) satyry na… przemysł filmowy.

Zobacz Cięcie!

Tnij i nie zadawaj pytań

„Tanio, szybko, przyzwoicie” – to słowa oddające zawodowe credo Remiego – reżysera, który nad artystyczne ambicje stawia chęć szybkiego zysku, a od cierpliwego cyzelowania swoich produkcji woli natychmiastowy efekt.

Gdy pewnego dnia dostaje zamówienie na nakręcenie filmu o zombie, wydaje się, że nie mogło trafić na nikogo lepszego. Problem w tym, że od samego początku nic nie idzie według planu bohatera. Trudne relacje z niewielką ekipą, wśród której prym wiedzie żona Remiego – charakteryzatorka Nadia, podkręcają jedynie napięcie w trakcie produkcji niskobudżetowego horroru. Uciekający czas i związany z tym stres, rozjeżdżające się artystyczne wizje i typowe dla filmowego planu kłopoty to jednak nic przy tym, że w produkcji najwyraźniej ochotę mają zagrać… prawdziwe zombie.


czytaj także
Dystrybucja Zapraszamy do „Club Zero” – startują pierwsze pokazy filmu 2/02/24
Program Zgłoś film do Shortlisty. Wygraj Nagrodę im. Zuzanny Jagody Kolskiej 31/01/24
News Zwrot ku naturze. Relacja Ewy Szabłowskiej z festiwalu w Rotterdamie 7/02/24
Dystrybucja „Blisko” i „Cicha dziewczyna” nominowane do Orłów 8/02/24

Newsletter

OK