English

Uważaj z uważnością – zobacz zwiastun „Club Zero” Jessiki Hausner

8/01/24
Club Zero, reż. Jessica Hausner
Mały cud meksykańskiego kina. Pokaz premierowy „Totemu” już 9 stycznia „Totem” już w kinach. Zobacz film i słuchaj podcastów

Zawsze, gdy rodzą się piękne idee, równolegle wzrasta ich niebezpieczne wynaturzenie. Dokładnie ten proces jest siłą napędową Club Zero Jessiki Hausner, w którym nauczająca o świadomym, uważnym odżywianiu nauczycielka znajduje wśród młodych, chłonnych umysłów, pole do manipulacji. Właśnie zadebiutował zwiastun niezwykle metodycznego, precyzyjnie (z uważnością?) zrealizowanego Club Zero Jessiki Hausner – film będzie można zobaczyć w kinach już 16 lutego.

Mniej niż zero?

Do prywatnej szkoły przybywa pani Novak (znakomita Mia Wasikowska) prowadząca zajęcia o świadomym odżywianiu. Bezgranicznie ufający jej uczniowie rozpoczynają kolejne odważne eksperymenty, które coraz bardziej się oddalają od bezpiecznych, zdrowych, proekologicznych praktyk w rodzaju „mindful eating”. Hausner rozciąga swój film między zabawną i ostrą jak brzytwa satyrę a wstrząsający thriller. Tworzy opowieść o zawodnym systemie edukacji, egoistycznych rodzicach, a także zblazowanych i odklejonych od świata wyższych sferach – ten wątek miejscami przypomina szalony spin-off W trójkącieClub Zero mówi również o sztuce manipulacji i potrzebie bycia częścią społeczności – za wszelką cenę. Jak to u Hausner bywa, film jest wyrafinowany formalnie – każdy kadr perfekcyjnie skomponowano, a kolory w absolutnie każdej scenie są precyzyjnie dobrane.

Partnerem premiery jest mBank.


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD „Niedźwiedzie nie istnieją” Jafara Pahaniego już na NH VOD 5/01/24
Nowe Horyzonty VOD „Zielona granica” Agnieszki Holland już na NH VOD 12/01/24
Nowe Horyzonty VOD „Poprzednie życie”: miłość (nie)możliwa na NH VOD 12/01/24
News Licytuj karnety i festiwalowy dywan: Nowe Horyzonty grają razem z WOŚP 17/01/24

Newsletter

OK