English

Mistrzowskie filmy Michaela Hanekego na NH VOD

16/11/23
Kod nieznany, reż. Michael Haneke
„Niedźwiedzie nie istnieją” Jafara Panahiego: zobacz polski zwiastun „Indie” Telmo Churro laureatem międzynarodowego konkursu SMART7

Bulwersują, szokują, ale niezmiennie fascynują. Na platformie Nowe Horyzonty VOD można oglądać selekcję filmów w reżyserii Michaela Hanekego – austriackiego mistrza, który wyznaczał (i często przekraczał) nowe granice w kinie. 

Jego dzieła to wnikliwe studia nad ludzką psychiką, zależnościami społecznymi, kulturowymi stereotypami i wreszcie – nad samym kinem. Haneke, jak mało kto, igra z naszymi oczekiwaniami, rozbraja schematy, ale jednocześnie sprawia, że trudno oderwać wzrok od ekranu.

W zestawie znalazły się filmy:

Polecamy także wprowadzenie wideo, które przygotował Marcin Pieńkowski, kurator platformy NH VOD.

Jeszcze więcej klasyki!

Zestaw dzieł Michaela Hanekego wchodzi w skład Wielkiej kolekcji filmowej klasyki, w której znalazły się także filmy Agnès Vardy, Érica Rohmera, Oliviera Assayasa, Jeana Eustacha, Claire Denis oraz innych mistrzyń i mistrzów europejskiego kina. To pierwszy etap międzynarodowej współpracy platform VOD z Czech (KVIFF.tv), Węgier (Cinego), Rumunii (TIFF Unlimited) oraz Polski. Tym samym kolekcja filmowej klasyki na NH VOD staje się jednym z największych tego typu zestawów dostępnych online w naszym kraju. Zapraszamy przed ekrany, spędźcie piękną jesień z wybitnym kinem!

Sprawdź szczegóły


czytaj także
Ogłoszenie Do piór! Weź udział w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka 15/11/23
Program „Saint Omer” oraz „Cicha dziewczyna” już dostępne na NH VOD 17/11/23
Polecamy Nowe Horyzonty polecają festiwal Pięć Smaków. Co w programie? 14/11/23
Dystrybucja „Niedźwiedzie nie istnieją”: pokaz premierowy i dyskusja po filmie 10/11/23

Newsletter

OK