English

Nominowana do Oscara „Cicha dziewczyna” w kinach od 1 września

14/08/23
Cicha dziewczyna, reż. Colm Bairéad
Zofia Krawiec & Aleksandra Nowak o wystawie „Avec Plaisir” Kalendarz premier Stowarzyszenia Nowe Horyzonty

Czas powakacyjny chcemy rozpocząć z uważnością: na nieśmiałych ludzi, na pomijane zwykle tematy, na kino proste, ale trafiające prosto w serce. 

Dystrybucyjna gałąź zespołu Młodych Horyzontów (dawniej Kina Dzieci) 1 września wprowadza do kin Cichą dziewczynę, która szturmem zdobyła sympatię nowohoryzontowiczów podczas lipcowego festiwalu we Wrocławiu.

Cicha dziewczyna, czyli nauka bliskości

Cicha dziewczyna przebojem wdarła się do tegorocznej piątki filmów nominowanych do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Przepiękny, nastrojowy, zrealizowany w irlandzkich plenerach debiut fabularny Colma Bairéada to opowieść o 9-letniej Cáit, która trafia do swoich krewnych na wsi. Dotąd zamknięta, nieco przygaszona dziewczyna zaczyna otwierać się na świat i zgłębiać tajemnice nowego domu. Nagrodzony na Berlinale film w niezwykły sposób kreuje atmosferę, magnetyzuje niedopowiedzeniem i wspaniałą pracą kamery. To ciepła, przejmująca, empatyczna opowieść o nieoczywistych więziach między dzieckiem i dorosłymi, a także o niewinności dzieciństwa. Cicha dziewczyna przywołuje na myśl takie filmy jak Mała mama i Lato 1993czytaj także
Program Dołącz do zespołu wolontariatu Młodych Horyzontów 17/08/23
Program 141 978 uczestniczek i uczestników 23. festiwalu mBank Nowe Horyzonty 10/08/23
Dystrybucja „Saint Omer” w kinach od 15 września. Zobacz zwiastun i plakat 9/08/23
Program 23. MFF mBank Nowe Horyzonty: dziękujemy! 7/08/23

Newsletter

OK