English

Zobacz top 5 najchętniej oglądanych filmów online

4/08/23
Czarny kamień, reż. Spiros Jacovides
Mapowanie melancholii, czyli Focus na Portugalię Kanapa na Horyzoncie: rozmowa z Ann Oren

W ostatni weekend z Nowymi Horyzontami online oddajemy głos Wam, drogie osoby zgromadzone przed domowymi ekranami. Dziś polecamy przyjrzeć się filmom, które były najczęściej wyświetlane w ramach wirtualnej edycji festiwalu. 

Przypominamy również, że od momentu rozpoczęcia seansu macie 48 godzin na jego dokończenie. Tym samym pokazy rozpoczęte w niedzielę późnym wieczorem możecie dokończyć nawet we wtorek.

Top 5 najchętniej oglądanych filmów online

  1. Tótem, reż. Lila Avilés – z jednej tkaniny wszyscy jesteśmy, co się wyciera, strzępi przez lata. Lecz jeśli chcemy, te wszystkie dziury miłością da się załatać. Już dawno nikt tak pięknie nie opowiadał o czułości, bliskości i sile rodziny w obliczu straty.
  2. After, reż. Anthony Lapia – idealne zwieńczenie blisko trzech tygodni nieustającej, nowohoryzontowej imprezy. After to znakomita historia opowiedziana językiem tańca, parkietowego transu oraz bliskości, która szybko się rodzi i szybko gaśnie.
  3. Blue Jean, reż. Georgia Oakley – precz z Blue Monday, niech żyje Tęczowy Piątek! Kipiący rebeliancką energią film, który bezlitośnie piętnuje homofobiczną Wielką Brytanię czasów Margaret Thatcher.
  4. Saint Omer, reż. Alice Diop – francuska mistrzyni gra z naszymi oczekiwaniami i przyzwyczajeniami, tworząc autorskie połączenie dramatu sądowego i psychologicznego; proponując nieoczywistą, zaskakującą opowieść o zbrodni i karze.
  5. Czarny kamień, reż. Spiros Jacovides – wspaniały debiut, w którym komediodramat splata się z mockumentem, a czarny humor – z kafkowską atmosferą i ironiczną, niepozbawioną goryczy refleksją na temat greckiego społeczeństwa.

Na 23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy mBank Nowe Horyzonty online zapraszamy jeszcze do niedzieli, 6 sierpnia.

Sprawdź pełny program


czytaj także
Program Bliska-daleka Północ w Twoim domu 3/08/23
News Weekend z mBank Nowe Horyzonty na Dolnym Śląsku 2/08/23
Esej Zezwierzęcenie lub przemiana w roślinę poprzez kino albo Lost Lost Lost 2/08/23
Program Podwójna dawka Nowych Horyzontów, czyli filmy SNH dostępne online 2/08/23

Newsletter

OK