English

Nagrody Polish Days 2023

26/07/23
fot. Michał Mroczkowski
Znamy projekty nagrodzone na Studio Nowe Horyzonty+ Dziękujemy partnerom Polish Days

Zakończyło się Polish Days 2023 – najważniejsze wydarzenie branżowe MFF mBank Nowe Horyzonty, współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Ponad 190 przedstawicieli branży filmowej z całego świata na zamkniętych pokazach obejrzało gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie post-produkcji oraz uczestniczyło w prezentacjach projektów w developmencie. Jak co roku, najlepsze projekty zostały nagrodzone przez partnerów Polish Days.

  • Nagrodę Fixafilm w wysokości 30 000 zł na usługi postprodukcji obrazu otrzymał projekt Pod wulkanem w reżyserii Damiana Kocura (prod. Mikołaj Lizut).
  • Firma postprodukcyjna ORKA przyznała nagrodę w wysokości 30 000 zł na usługi postprodukcji obrazu z wyłączeniem VFX dla projektu Obsesja w reżyserii Tadeusza Łysiaka (prod. Stanisław Dziedzic).
  • No Problemo Music postanowiło nagrodzić trzy projekty: Tyle co nic w reżyserii Grzegorza Dębowskiego (prod. Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska, Katarzyna Malinowska), oraz To nie mój film w reżyserii Marii Zbąskiej (prod. Inga Kruk) otrzymują w nagrodę licencję muzyczną Audio Network do filmu i jego materiałów promocyjnych bez ograniczeń czasowych, terytorialnych i pól eksploatacji; z kolei nagrodą dla filmu Runa w reżyserii Agnieszki Zwiefki (prod. Agnieszka Zwiefka, Zofia Kujawska, Sigrid Dyekjaer) jest wkład koprodukcyjny firmy w postprodukcję dźwięku o wartości 75 000 zł.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zwyciężczyniom!

Polish Days odbyły się w dniach 23 – 25 lipca 2023 podczas 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty, i są współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami wydarzenia są: FIXAFILM, ORKA, NO PROBLEMO MUSIC, Wrocław Film Commission, Łódź Film Commission, Mazovia Warsaw Film Commission, Podkarpackie Film Commission, Silesia Film Commission, Gdańsk Film Fund, DI FACTORY.

Patronami medialnymi wydarzenia są Screen International, Cineuropa, Film New Europe oraz Film & TV Kamera.


czytaj także
News Dodatkowy seans „Powoli” Mariji Kavtaradze 26/07/23
Wywiad „Powoli”, czyli jak (pop)kultura otwiera się na osoby aseksualne 26/07/23
News Spotkania z Moniką Treut 26/07/23
Program 27 lipca: czwartek na festiwalu 27/07/23

Newsletter

OK