English

Ostatnie dni naboru na wolontariat. Zgłoś się!

2/06/23
fot. Alina Metelytsia
Retrospektywa Alaina Robbe-Grilleta oraz sekcja i wystawa Avec Plaisir Festiwalowa rozgrzewka: zobacz przedpremierowo „Saint Omer”

To nie jest tak, że wolontariat na Nowych Horyzontach to „all work and no play”, jak żalił się na swoją pracę sfrustrowany Jack Torrance w Lśnieniu. Pomoc przy festiwalu to jedno, ale czy wiecie, co tak naprawdę zyskujecie, dołączając do ekipy osób wolontariackich podczas 23. mBank Nowe Horyzonty?

Mamy dla Was parę przyjemnych zalet i profitów. Czy wiedzieliście i wiedziałyście, że:

  • osoby wolontariackie NH mają swoją własną galę zakończenia festiwalu, podczas której mają szansę na pokazanie stworzonych przez siebie filmów krótkometrażowych dyrektorom festiwalu?
  • osoby wolontariackie NH w wielu (udokumentowanych!) przypadkach zostają przyjaciółmi na długi okres wykraczający poza ramy festiwalu?
  • na osoby wolontariackie czeka mnóstwo niespodzianek, w tym imprez zamkniętych grubo okraszonych brokatem?
  • wolontariusze i wolontariuszki mają szansę na bezpośrednie rozmowy z twórcami i twórczyniami odwiedzającymi festiwal?

Nabór na festiwal (20-30 lipca) trwa jeszcze tylko do niedzieli, 4 czerwca (do końca dnia). Nie ma co zwlekać: wiele osób zyskuje we Wrocławiu wspaniałe wspomnienia i – jak napisaliśmy – całkiem sporo innych przyjemności.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Na czym polega praca w ramach wolontariatu?

Osoby wolontariackie Nowych Horyzontów pomagają w przygotowaniu i realizacji wydarzeń festiwalowych – tak, aby uczestnicy i goście mogli łatwo uzyskać wszelkie niezbędne informacje oraz cieszyć się udziałem w dobrze zorganizowanym wydarzeniu.

Pomoc zespołu wolontariatu jest potrzebna przy obsłudze projekcji w kinie, organizacji widowni, przygotowaniu spotkań z zaproszonymi gośćmi, zaplanowaniu wywiadów i udzielaniu informacji w Centrum Festiwalowym. Praca zorganizowana jest w systemie zmianowym, aby wszyscy mieli czas cieszyć się również udziałem w festiwalowych seansach i życiem towarzyskim festiwalu.

* * *

Wyniki rekrutacji rozsyłane będą drogą mailową od 20 czerwca 2023 roku.

Wypełnienie i przesłanie aplikacji nie jest równoznaczne z przyjęciem na wolontariat.

Decyzję o przyjęciu do grona Wolontariuszy, czyli pozytywnego rozpatrzenia aplikacji i podpisaniu umowy, podejmuje organizator.

Szczegółowe informacje dotyczące wolontariatu można znaleźć tutaj.

Do zobaczenia we Wrocławiu!


czytaj także
Program Przeboje Cannes w programie 23. mBank Nowe Horyzonty 31/05/23
Festiwale Ekscentrycznie i autotematycznie: Cannes oczami dyrektorek NH i AFF 30/05/23
News Idzie nowe: Kino dzieci zmienia się w Młode Horyzonty! 7/06/23
Program Nagrodzone w Cannes „About Dry Grasses” Ceylana w programie festiwalu 27/05/23

Newsletter

OK