English

Uczucie mocne jak góra. „Kawałek nieba” Micheala Kocha od dziś w kinach

26/05/23
Kawałek nieba, reż. Michael Koch
Precz z pruderią! Nocne Szaleństwo na 23. mBank Nowe Horyzonty Nagrodzone w Cannes „About Dry Grasses” Ceylana w programie festiwalu

„Medytacyjne studium miłości, która rozkwita wiosną, ale musi zmienić się tak, jak pory roku, mierząc się z nieszczęściem nawiedzającym szwajcarskie Alpy” – tak podsumowuje Kawałek nieba Leslie Felperin z „Hollywood Reporter”.

Trudno nie poddać się tej kameralnej opowieści, której emocjonalnej monumentalności nadają górskie pejzaże. Film Michaela Kocha można od dziś oglądać na ekranach polskich kin studyjnych.

Za naszą miłość

Osadzony w spektakularnej alpejskiej scenerii Kawałek nieba to poruszający melodramat, okrzyknięty najbardziej oryginalnym filmem zeszłorocznego Berlinale. Anna postanawia związać się z nieco starszym od niej Markiem, który budzi nieufność lokalnej społeczności. Im więcej faktów świadczy na niekorzyść mężczyzny, tym bardziej gorliwie Anna wstawia się za partnerem, wiedząc, że przy okazji walczy również o prawo do życia po swojemu. Kawałek nieba to nie tylko hołd dla kobiecej siły i wzruszająca opowieść o miłości. Prawdziwy talent reżysera Michaela Kocha polega na tym, że potrafi sprawnie balansować na granicy tonu serio i ożywczej kpiny. Tym sposobem szwajcarski film zamienia się chwilami w kronikę absurdów, w której znalazło się miejsce dla kiczowatego folkloru, najntisowego popu, a nawet Bollywoodu.

Lista kin, w których gramy Kawałek nieba


czytaj także
Program Najlepsze z najlepszych. Klasyka kina podczas 23. mBank Nowe Horyzonty 24/05/23
Ogłoszenie Klimat, który zmienia człowieka. Dołącz do zespołu wolontariatu! 23/05/23
Festiwale Ekscentrycznie i autotematycznie: Cannes oczami dyrektorek NH i AFF 30/05/23
Program Przeboje Cannes w programie 23. mBank Nowe Horyzonty 31/05/23

Newsletter

OK