English

Nowa odsłona kultowego miniserialu „Królestwo” na mBank Nowe Horyzonty

10/05/23
Królestwo: Exodus, reż. Lars von Trier
Rozpoczęła się sprzedaż akredytacji dziennikarskich i branżowych Znamy pierwsze tytuły z sekcji Lost Lost Lost

Przekraczanie artystycznych horyzontów, nieustanne poszukiwanie, a przy tym szokowanie i przełamywanie tabu: to znaki rozpoznawcze Larsa von Triera. Legendarny duński reżyser od lat eksperymentuje z językiem nie tylko kina, ale sztuki jako takiej, czego znakomitym przykładem jest kultowy miniserial Królestwo

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że w trakcie tegorocznego festiwalu mBank Nowe Horyzonty (20-30 lipca), dzięki współpracy z Gutek Film, zaprezentujemy premierowo w Polsce najnowszą, ostatnią część serii – Królestwo: Exodus i jednocześnie przypomnimy dwa pierwsze sezony serialu. Królestwo: Exodus będzie można zobaczyć podczas festiwalu wyłącznie na kinowych ekranach.

Królestwo: Exodus, czyli groteska i absurd, humor i groza

Jeden z najwybitniejszych i najbardziej kontrowersyjnych reżyserów współczesnego kina, autor Przełamując fale, Melancholii, Dogville i Idiotów, powraca do legendarnego formatu z lat 90. Królestwo: Exodus miało premierę światową na zeszłorocznym festiwalu w Wenecji, 25 lat po pojawieniu się na ekranach drugiej części. Widzowie Nowych Horyzontów będą mogli uczestniczyć w pokazach specjalnych najnowszej odsłony serii oraz odświeżyć dwa pierwsze sezony. Von Trier w swoim być może pożegnalnym projekcie (cierpi na chorobę Parkinsona) pozostaje wierny sobie – kręci na taśmie, eksperymentuje, miesza proste konwencje telewizyjne z filmowym szaleństwem, a także charakterystyczną dla jego filmów surowość z surrealizmem. Rozgrywający się ponownie w kopenhaskim szpitalu finał serii brawurowo łączy groteskę z absurdem, skrywając pod płaszczem humoru i grozy wyrafinowany traktat o marności ludzkiego życia. Królestwo przechodzi do historii jako drugie obok Twin Peaks Davida Lyncha dzieło, które wykracza poza ramy telewizji, i być może kina.

Część stacjonarna 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 20-30 lipca 2023, część online będzie trwać o tydzień dłużej – do 6 sierpnia. Na stacjonarne pokazy zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty oraz Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Trwa sprzedaż karnetów oraz akredytacji dziennikarskich i branżowych na wydarzenie. Wszystkie części Królestwa będzie można obejrzeć korzystając z karnetu/akredytacji lub kupując pojedyncze bilety na seanse każdego z sezonów (jeden bilet będzie uprawniał do obejrzenia całego sezonu).

Pełny program 23. MFF mBank Nowe Horyzonty zostanie ogłoszony 4 lipca.

Kup karnet

Zamów akredytację dziennikarską

Zamów akredytację branżową


czytaj także
News Znamy laureatki i laureatów Konkursu im. Krzysztofa Mętraka 15/05/23
Program „20 000 gatunków pszczół”, „Przejścia” oraz „Odwieczna córka” na festiwalu 18/05/23
Ogłoszenie mBank partnerem tytularnym Nowych Horyzontów 28/04/23
Ogłoszenie Klimat, który zmienia człowieka. Dołącz do zespołu wolontariatu! 23/05/23

Newsletter

OK