English

Zwycięzcy Sundance w programie 23. Nowych Horyzontów

18/04/23
Georgie ma się dobrze, reż. Charlotte Regan
Z Cannes do Wrocławia: „Club Zero” Jessiki Hausner w programie NH Podróż ku czarnemu słońcu melancholii – kino Portugalii na 23. NH

Rodzina to jest siła, choć często bywamy bezsilni w obliczu emocji fundowanych przez najbliższe nam osoby – takie motto może przyświecać dwóm filmom, które trafią na tegoroczne Nowe Horyzonty prosto z Sundance, najważniejszego festiwalu kina niezależnego w USA. 

W programie wrocławskiego wydarzenia znajdzie się dwoje laureatów głównych nagród Sundance: A Thousand and One A.V. Rockwell (nagroda główna) – osadzona w Nowym Jorku historia afroamerykańskiej rodziny oraz wyróżniona nagrodą dla produkcji międzynarodowej Georgie ma się dobrze (Scrapper) Charlotte Regan – kolejny, po Aftersun i Blue Jean, błyskotliwy debiut brytyjskiej reżyserki. Trwa sprzedaż karnetów na stacjonarną część 23. MFF Nowe Horyzonty (20-30 lipca).

Kup karnet

A Thousand and One: najbardziej krucha z najmocniejszych więzi

Film w reżyserii A.V. Rockwell to rozpisana na dekady opowieść o tworzeniu domu i budowaniu przyszłości w zmieniającym się świecie, gwałtownie gentryfikującym się Nowym Jorku i w otoczeniu, które niewiele ma do zaoferowania afroamerykańskiej rodzinie. W swoim poruszającym, jednocześnie intymnym i pełnym rozmachu debiucie, reżyserka tworzy przepiękny portret matczyno-synowskiej relacji: tej najmocniejszej z więzi, która zarazem bywa najbardziej kruchą.

Zaufaj mi, czyli Georgie ma się dobrze

Nagrodę główną w konkursie World Cinema Dramatic otrzymał na festiwalu Sundance Georgie ma się dobrze (Scrapper) Charlotte Regan. To opowieść o buntowniczej 12-latce, która po śmierci matki udaje, że mieszka z wujkiem i utrzymuje się z kradzieży rowerów. W jej życie niespodziewanie wkracza nieobecny do tej pory ojciec (gwiazda W trójkącie Harris Dickinson). Film Regan to ciepła, przebojowa, pełna humoru i szalonych pomysłów narracyjnych historia o odzyskiwaniu zaufania i odbudowywaniu relacji, której bliżej do kultowych filmów pokroju Florida Project niż anglosaskiego kina społecznego. 

 

Część stacjonarna 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 20-30 lipca 2023, część online będzie trwać o tydzień dłużej – do 6 sierpnia. Na stacjonarne pokazy zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty oraz Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Trwa sprzedaż karnetów na wydarzenie. Sprzedaż akredytacji dziennikarskich i branżowych rozpocznie się 9 maja. Pełny program festiwalu zostanie ogłoszony 4 lipca.


czytaj także
Program Mistrzowskie nowości w programie festiwalu: filmy Canijo, Polak i Petzolda 12/04/23
Ogłoszenie mBank partnerem tytularnym Nowych Horyzontów 28/04/23
Nowe Horyzonty VOD No to płyniemy: „W trójkącie” już na NH VOD 7/04/23
Program Patrzeć przez kino. Nowości w programie 23. Nowych Horyzontów 6/04/23

Newsletter

OK