English

No to płyniemy: „W trójkącie” już na NH VOD

7/04/23
W trójkącie, reż. Ruben Östlund
Jak oszukiwać w hollywoodzkim stylu? „Brainwashed” już na NH VOD „Jeanne Dielman, Bulwar Handlowy, 1080 Bruksela” na Nowych Horyzontach VOD

Kąpielowy kostium włóż
I na pokładzie ciało złóż
Bo tutaj szum maszyny
Bo tutaj głosem dziewczyny
Tak cudnie śruba gra

Od dziś, dzięki platformie Nowe Horyzonty VOD i Gutek Film, możecie wyruszyć w piękny rejs parostatkiem luksusowym jachtem, za którego sterem stoi sam Ruben Östlund. Wśród atrakcji czekają Was: ostra jak brzytwa satyra na ludzi obrzydliwie bogatych, bezceremonialne naigrywanie się z kultu piękna i jego akolitów, czyli influencerów, oraz wybuchy (śmiechu, płaczu, materiałów pirotechnicznych i różnych wydzielin). Uwaga: film zalecamy obejrzeć co najmniej dwie godziny przed lub dwie godziny po spożyciu śniadania wielkanocnego.

Wypłyń w rejs z W trójkącie

Śmiech na horyzoncie

W trójkącie to nagrodzona Złotą Palmą szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów.

Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda (TurystaThe Square), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów. Wszyscy płyniemy statkiem, który już dawno obrał kurs na katastrofę. Uratuje nas tylko śmiech!


czytaj także
Program Patrzeć przez kino. Nowości w programie 23. Nowych Horyzontów 6/04/23
Program Mistrzowskie nowości w programie festiwalu: filmy Canijo, Polak i Petzolda 12/04/23
Program Z Cannes do Wrocławia: „Club Zero” Jessiki Hausner w programie NH 13/04/23
Program Gorzki pieniądz. Retrospektywa Wang Binga na 23. Nowych Horyzontach 30/03/23

Newsletter

OK