English

„Blisko” nominowane do Oscara! Film Lukasa Dhonta w kinach od 17 lutego

24/01/23
Blisko, reż. Lukas Dhont
Jak burza w środku lata. Zobacz polski zwiastun „Blisko” Wylicytuj karnety na festiwale! Nowe Horyzonty grają razem z WOŚP

Młody, zdolny i być może już za chwilę z pierwszym Oscarem na koncie. Najnowsze dzieło 31-letniego Lukasa Dhonta ma szansę zdobyć nagrodę Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej dla najlepszego filmu międzynarodowego! Dziś poznaliśmy nominacje do Oscarów, a 12 marca, podczas uroczystej gali, dowiemy się, czy Blisko wróci do Belgii ze statuetką. Gratulujemy i trzymamy kciuki! Dystrybuowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty film Lukasa Dhonta rozgości się na ekranach polskich kin już 17 lutego.

Blisko: nauka emocji

Najpiękniejszy film tegorocznego festiwalu w Cannes. Nagrodzone Grand Prix Blisko Lukasa Dhonta to sensualna, czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków. Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest intensywna, spontaniczna, żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego. Nikt we współczesnym kinie nie potrafi pracować z młodymi aktorami tak, jak autor pamiętnej Girl – z każdego gestu, spojrzenia, wypowiedzianego słowa kilkunastoletnich aktorów bije prawda. Dhont opowiada o bezradności, która jest nieodłącznym elementem dojrzewania – któż mając 13 lat, potrafi ocenić siłę swoich uczuć i decyzji? 31-letni belgijski reżyser nikogo nie ocenia i kieruje się niezwykłą empatią, która wyróżnia tylko największych humanistów światowego kina. Blisko staje się nie tylko pięknie sfilmowaną historią coming-of-age, lecz przede wszystkim uniwersalnym filmem o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji.

Zobacz zwiastun


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD Rozgrzewka przed Oscarami: zobacz nominowanych i laureatów na NH VOD 25/01/23
Dystrybucja Zobacz przedpremierowo nominowane do Oscara „Blisko” 31/01/23
Dystrybucja „Blisko” ze Znakiem Jakości Zespołu Edukatorów Filmowych 2/02/23
Dystrybucja Na krańcu świata. „Godland” od dziś w kinach! 13/01/23

Newsletter

OK