English

Na krańcu świata. „Godland” od dziś w kinach!

13/01/23
Godland, reż. Hlynur Pálmason
Światowy debiut Smart7 – sieci międzynarodowych festiwali filmowych Jak burza w środku lata. Zobacz polski zwiastun „Blisko”

Obezwładniające pięknem krajobrazu, oszałamiające wizualną surowością, monumentalne, a zarazem będące bardzo blisko człowieka – to obrazy, które (jak pisze Dawid Dróżdż na łamach wyborczej.pl) „włażą pod powieki”. Już od dziś możecie zobaczyć je na wielkim ekranie: Godland Hlynura Pálmasona debiutuje w polskich kinach.

Bilety na pokazy Godland są już dostępne w sprzedaży.

Sprawdź, gdzie gramy

Godland: powidoki dawnej Islandii

Przebój festiwalu w Cannes, najnowszy film Hlynura Pálmasona (Biały, biały dzień) to wirtuozerski popis reżyserii, przepiękne sfilmowane kino drogi, błyskotliwe i pełne czarnego humoru. Spektakularne, dramatyczne, a przy tym kapryśne pejzaże Islandii na bieżąco referują nam stan ducha bohaterów: wizualizują surowość zasad, portretują zlodowacenia duszy, zapowiadają spiętrzenie konfliktów. Przez zimne strumienie, nagie skały i szmaragdowe mchy zmierza ku nowej parafii luterański ksiądz Lucas (Elliott Crosset Hove). Młodemu Duńczykowi towarzyszy lokalny przewodnik Ragnar (Ingvar Sigurðsson). Od początku ich relacja pełna jest napięć, bowiem kapłan ma misję i pasję kolonizatora, którym starzec uparcie się przeciwstawia. Godland jest filmem o kamienistej drodze życia, samotności i relacjach z Bogiem. Ale także o artyście, który zamraża i utrwala życie na szklanych negatywach – zupełnie jak lodowiec.czytaj także
Dystrybucja W głąb siebie, czyli na kraniec świata. „Godland” w kinach od 13 stycznia 4/01/23
Dystrybucja „Blisko” nominowane do Oscara! Film Lukasa Dhonta w kinach od 17 lutego 24/01/23
Nowe Horyzonty VOD Rozgrzewka przed Oscarami: zobacz nominowanych i laureatów na NH VOD 25/01/23
News Wylicytuj karnety na festiwale! Nowe Horyzonty grają razem z WOŚP 26/01/23

Newsletter

OK