English

To już dziś! Rozpoczynamy 22. MFF Nowe Horyzonty

21/07/22
IO, reż. Jerzy Skolimowski © Aneta i Filip Gębscy
Dodatkowy seans „W trójkącie” Rubena Östlunda Weź udział w spotkaniach z Agnieszką Holland

Nowohoryzontowe słońce wschodzi dziś nad festiwalem i będzie rozjaśniać Wrocław aż do 31 lipca, a za sprawą pokazów online rozpromieni także domy widzek i widzów – aż do 7 sierpnia.

Przed nami kilkanaście wspaniałych dni, podczas których będziecie mogły i mogli wybierać spośród 271 tytułów z programu, podziwiać sztukę w ramach sceny artystycznej, otulać się dźwiękami na koncertach i dyskutować o kinie (do białego rana!) w klubie festiwalowym. Rozpoczynamy 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty!

Co zobaczymy pierwszego dnia?

Tegoroczną edycję festiwalu otworzy film IO – wyróżnione canneńską Nagrodą Jury dzieło mistrza Jerzego Skolimowskiego. Gala połączona z seansem rozpocznie się o godz. 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty (sala nr 1), a reżyser przywita zgromadzonych na miejscu festiwalowiczów i festiwalowiczki. W ramach otwarcia zaprezentujemy także Cichą ziemię – brawurowy debiut Agi Woszczyńskiej (godz. 20:30, KNH, sala nr 9). Jeszcze dzisiaj zapraszamy na seanse Alcarràs Carli Simón (godz. 20:45, KNH, sala nr 2), Godland Hlynura Pálmasona (godz. 20:00, KNH, sala nr 7), Blisko Lukasa Dhonta (godz. 21:00, sala nr 8) oraz Chwilowych ciał: Intymnego świata F. Percy’ego Smitha, o którym więcej opowie sam reżyser, frontman zespołu Tindersticks – Stuart Staples (godz. 20:30, sala nr 3).

Od godz. 19:00 zapraszamy na festiwalowe rozmowy i inne przyjemności do Klubu festiwalowego w Arsenale. Tegorocznym sponsorem Klubu jest Browar Tenczynek.

Piątek na Nowych Horyzontach

Wiemy, że w pierwszych dniach festiwalu trudno w to uwierzyć, ale nie samym filmem człowiek żyje. Jutro polecamy poświęcić czas również scenie artystycznej: o godz. 19:30 otworzymy wystawę Republika słońca w galerii Studio BWA (wstęp wolny). Z wystawy można wybrać się bezpośrednio do Narodowego Forum Muzyki na wyjątkowy koncert Tindersticks – start o godz. 20:30 (bilety są dostępne w sprzedaży).

Współorganizatorem sceny artystycznej jest BWA Wrocław.


czytaj także
Top 10 Nowe Horyzonty już od jutra! Co z filmowego menu poleca Piotr Czerkawski? 20/07/22
Program W Brzask już w niedzielę. Przywitaj dzień w Parku Szczytnickim 22/07/22
Program Piątek na Nowych Horyzontach 22/07/22
Program Sekcja Ale kino+ na 22. NH: zobacz największe przeboje światowych festiwali 19/07/22

Newsletter

OK