English

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty

10/01/22
Theo i jego metamorfozy, reż. Damien Odoul
Gwiazdy chwalą „Titane”. Film w kinach już od 14 stycznia Ruszył nabór do nowego programu Kino Dzieci Docs!

22. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 21-31 lipca 2022 roku we Wrocławiu. Najważniejszą sekcją festiwalu ponownie będzie Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty – platforma służąca prezentacji kina artystycznego, wykraczającego poza granice konwencjonalnego filmu. 

Czekamy na oryginalne, autorskie fabuły, dokumenty, eseje, animacje – eksperymentujące z formą i językiem filmowym, będące w dialogu (a czasem sporze) z tradycją i mistrzami; zmuszające do radykalnej zmiany perspektywy, prowokacyjne i prowokujące do myślenia.

W Konkursie mogą brać udział filmy o czasie trwania powyżej 60 minut, zrealizowane po 1 stycznia 2021 roku, nieprezentowane wcześniej w Polsce na pokazach publicznych. Organizatorzy festiwalu preferują premiery światowe, międzynarodowe i europejskie. Najlepszy film otrzyma nagrodę Grand Prix oraz 15 tysięcy euro. Swoją nagrodę przyzna również festiwalowa publiczność.

Zapraszamy również do zgłaszania filmów do sekcji Shortlista, poświęconej polskim filmom krótkometrażowym, w której zostaną przyznane stypendia dla najodważniejszych i najciekawszych twórców.

Zgłoszenia filmów są przyjmowane na stronie internetowej festiwalu nowehoryzonty.pl do 20 marca 2022 roku.

Formularz zgłoszeniowy


czytaj także
Dystrybucja „Titane” już w kinach! Zobacz laureatkę Złotej Palmy 13/01/22
Nowe Horyzonty VOD „Aida” ekskluzywnie na Nowych Horyzontach VOD 6/01/22
Nowe Horyzonty VOD „Aida” ekskluzywnie na platformie NH VOD – już od 6 stycznia! 3/01/22
Polecamy Wylicytuj karnet na 22. MFF Nowe Horyzonty 25/01/22

Newsletter

OK