English

„Titane” już w kinach! Zobacz laureatkę Złotej Palmy

13/01/22
Titane, reż. Julia Ducournau
Ruszył nabór do nowego programu Kino Dzieci Docs! Wylicytuj karnet na 22. MFF Nowe Horyzonty

„Wszystko co słyszeliście o tym filmie dobrego i złego – to prawda. Z tym filmem trzeba się zmierzyć, czegoś takiego w kinie dawno nie było” – mówi Marcin Pieńkowski, dyrektor festiwalu Nowe Horyzonty. Szalone, elektryzujące, a przy tym jednocześnie niezwykle czułe Titane dziś debiutuje na ekranach polskich kin.

Nagrodzone Złotą Palmą dzieło Julii Ducournau można zobaczyć w ponad 50 miastach, a bilety na poszczególne seanse są już dostępne w sprzedaży.

Sprawdź listę kin i kup bilet

Titane: demolka granic gatunków

Złota Palma festiwalu w Cannes i francuski kandydat do Oscara. Najbardziej szokujący film roku, który pokochała amerykańska publiczność. Titane to dzika, rozsadzająca ekran opowieść o seryjnej morderczyni, w stylu kultowych filmów Quentina Tarantino i Davida Cronenberga. Alexia (wbijająca w fotel kreacja Agathe Rousselle) – seksowna tancerka, posiadaczka ognistego samochodu, po dokonaniu kilku morderstw musi uciekać przed policją. Szybko nadarza się okazja, by zmienić tożsamość i podać się za zaginioną osobę. Alexia rozpoczyna życie w nowej skórze, ale uwolnić się od przeszłości będzie niezwykle trudno… Autorka kultowego Mięsa Julia Ducournau demoluje granice gatunków. Titane to epicki spektakl, jednocześnie brutalny i zabawny, wielowymiarowy i szalony manifest, aż w końcu wariacja na temat ludzkiego ciała – jego granic i przemian.

WOW, czyli pochwały dla filmu

Titane jest niesamowicie genialne i całkowicie schizofreniczne. 

Pedro Almodóvar

Titane jest zabawne, bardzo odważne i po prostu świetne.

John Waters

WOW. (…) Żadne streszczenie nie unaoczni rozmiarów tajfunu, który szaleje pod czaszką Ducournau. A także swobody, z jaką reżyserka kroczy przez zamieć, oraz intelektualnej precyzji, z którą odsłania przed nami szokującą prawdę: wszystko jest przemyślane.

Michał Walkiewicz/Filmweb


czytaj także
Ogłoszenie Rozpoczął się nabór zgłoszeń do Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty 10/01/22
Nowe Horyzonty VOD „Aida” ekskluzywnie na Nowych Horyzontach VOD 6/01/22
Dystrybucja Gwiazdy chwalą „Titane”. Film w kinach już od 14 stycznia 5/01/22
Nowe Horyzonty VOD „Aida” ekskluzywnie na platformie NH VOD – już od 6 stycznia! 3/01/22

Newsletter

OK