English

Folwark zwierzęcy, czyli „Gunda” i inne nowości na NH VOD

22/10/21
Gunda, reż. Wiktor Kossakowski
Weekend najlepiej spędzić „Na rauszu”. Zobacz nowości na NH VOD Zobacz „Niefortunny numerek lub szalone porno” | wyłącznie na NH VOD

Dziś Nowe Horyzonty VOD zdominują świnki (a także kury i krowy) z klasą. Premierowo na platformie można już oglądać Gundę Wiktora Kossakowskiego – czuły portret zwierząt i ich bogatego życia rodzinnego i towarzyskiego.

Na NH VOD pojawiły się także inne filmy podejmujące tematy zwierzęce: Wieś pływających krów Katarzyny Trzaski i Zwierzęta Grega Zglińskiego.

Gunda, reż. Wiktor Kossakowski

Tytułowa świnia Gunda mieszka na farmie i właśnie została mamą gromadki prosiąt. Kamera obserwuje z bliska pierwsze tygodnie ich życia: niezgrabne wspinaczki po potężnym ciele matki, by sięgnąć do pełnego mleka sutka; przepychanki przy śniadaniu i radosne taplaniny w błocie. Film Kossakowskiego to intymne spotkanie z istotami, które żyją obok nas. To wyraz solidarności ze zwierzętami, świadectwo troski, prośba o wybaczenie, dyskretny apel do naszej wrażliwości.  A wreszcie czyste kino, uzdrawiający eliksir, jak mówi zachwycony dziełem Kossakowskiego reżyser Paul Thomas Anderson.

Wieś pływających krów, reż. Katarzyna Trzaska

Troje młodych berlińczyków ze wspólnoty Spirit Center, dbający o duchowy rozwój za pomocą jogi, medytacji, szamańskich rytuałów czy lekcji przetrwania w lesie, postanawia udać się na polską wieś. Chcą spędzić tu wakacje, pracować w polu i być blisko natury i kultury - w ich mniemaniu nieskażonych jeszcze cywilizacją. Przybysze i miejscowi zostali sportretowani w dokumencie Trzaski jak dwa obce plemiona, przypatrujące się sobie z nieufnością, przez którą przebija jednak wzajemna fascynacja. Inne style życia, inne wartości, inne języki, nawet inna muzyka – czy jest cokolwiek, co łączy te dwa światy? Może po prostu marzenie o tym, że gdzieś jest lepsze, prawdziwsze życie?

Zwierzęta, reż. Greg Zgliński

Nick i Anna nie radzą sobie z kłopotami w małżeństwie, a remedium na ich problemy ma być półroczny wyjazd do Szwajcarii. Ona ma poszukać spokoju do pisania książki, on ma odnaleźć nowe inspiracje dla prowadzonej przez siebie restauracji. Przy dźwiękach sympatycznej muzyki dochodzącej z kabrioletu uśmiechnięci i zadowoleni wjeżdżają wprost do tunelu szaleństwa. Katalizatorem wydarzeń jest wypadek – potrącenie owcy – rozpoczynający spiralę zagadek i niedorzeczności. Greg Zgliński serwuje widzom schizofreniczną jazdę bez trzymanki utrzymaną w stylu filmów Davida Lyncha.

 

Sprawdź pełną ofertę Nowych Horyzontów VOD


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD „Lux Æterna” Gaspara Noé od dziś online – wyłącznie na NH VOD 29/10/21
Ogłoszenie Wspomóż działania Fundacji Ocalenie. Weź udział w pokazach specjalnych 13/10/21
Dystrybucja „Notturno” w kinach od 15 października 11/10/21
Wydarzenie Arcydzieła Jonasa Mekasa w programie 12. American Film Festival 4/11/21

Newsletter

OK