English

Nowości na NH VOD, m.in.: „Berlin Alexanderplatz” i „Każdy ma swoje lato”

17/09/21
Berlin Alexanderplatz, reż. Burhan Qurbani
7x Jarmusch – kultowe filmy Jima Jarmuscha ponownie w polskich kinach! „Niefortunny numerek lub szalone p*rno” w kinach

Na platformie NH VOD znajdziecie kolejne nowości, m.in.: hipnotyzujący „Berlin Alexanderplatz” Burhana Qurbaniego oraz pełnometrażowy debiut fabularny Tomasza Jurkiewicza „Każdy ma swoje lato”.

Prezentowany pierwszy raz podczas 20. edycji Nowych Horyzontów, oszałamiający, barwny i wielowątkowy Berlin Alexanderplatz opowiada historię imigranta z Afryki. Film od dziś jest dostępny na platformie NH VOD. Kolekcję NH VOD wzbogaciła też kameralna historia nagradzanego dokumentalisty i twórcy krótkich metraży Tomasza Jurkiewicza – Każdy ma swoje lato oraz Jonathan, dramat rodzinny w reżyserii Piotra J. Lewandowskiego.

Nowości dostępne na NH VOD od 17 września

Berlin Alexanderplatz, reż. Burhan Qurbani

Berlin Alexanderplatz to spektakularny powrót do legendarnej powieści Alfreda Döblina, a zarazem śmiały dialog z serialem Rainera Wernera Fassbindera pod tym samym tytułem. Reżyser filmu, Burhan Qurbani, przenosi akcję opowieści z międzywojnia w czasy współczesne, tworząc nocną miejską odyseję. Główny bohater, Francis, ma za sobą mroczną przeszłość i dotarłszy do Niemiec, pragnie rozpocząć uczciwe życie. Ale na przybysza bez papierów czekają tylko robota na czarno i ciąg upokorzeń – chyba że ulegnie bezwstydnemu urokowi lokalnego półświatka.

Każdy ma swoje lato, reż. Tomasz Jurkiewicz

Opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach. Choć nie jest to autobiograficzna historia, ceniony dokumentalista Tomasz Jurkiewicz opowiada w swoim debiucie fabularnym o miejscu i środowisku, które dobrze zna. Konfrontując wartości, z dużą empatią odmalowuje senny krajobraz prowincji, gdzie prawdziwe uczucie oraz spotkanie bratniej duszy są na wagę złota.

Walc w alejkach, reż. Thomas Stuber

Laureat Nagrody Jury Ekumenicznego oraz Nagrody Gildii Filmowej na 68. MFF w Berlinie. Bohaterem filmu jest Christian, który zaczyna pracować jako asystent zaopatrzenia w supermarkecie gdzieś we wschodnich Niemczech i tym samym trafia do nowego, nieznanego świata długich korytarzy, zgiełku przy kasach i wózków widłowych. Pod okiem kierownika Bruna nieśmiały i wycofany Christian będzie starał się opanować trudną sztukę kierowania wózkiem widłowym, a także zbliżyć do współpracowniczki Marion z działu ze słodyczami, kobiety niezwykle pociągającej, choć niestety zamężnej. Główne role w tym romantycznym obrazie wspaniale odtwarzają Franz Rogowski, znany m.in. z Happy End Michaela Hanekego oraz Sandra Hüller, gwiazda nominowanego do Oscara Toniego Erdmanna.

Jonathan, reż. Piotr J. Lewandowski

Film Piotra J. Lewandowskiego, prezentowany na 66. Festiwalu Filmowym w Berlinie, to historia młodego mężczyzny, który w obliczu choroby ojca konfrontuje się z przeszłością swojej rodziny i zostaje zmuszony do przewartościowania swoich marzeń i spojrzenia na świat. 23-letni Jonathan od dawna opiekuje się chorym ojcem i prowadzi rodzinne gospodarstwo, w pełni poświęcając się swoim obowiązkom, pomimo napiętych relacji między domownikami. Jonathan przypuszcza, że wycofanie ojca i ciężka atmosfera w domu mają związek z jego matką, która zmarła, kiedy był jeszcze dzieckiem. Kiedy stan skłóconego z rodziną ojca się pogarsza, niespodziewanie w domu pojawia się jego przyjaciel z młodości, który chce się nim zaopiekować. Jonathan nie chce się na to zgodzić, ale z czasem wyczuwa, że może on być kluczem do wyjaśnienia rodzinnej tajemnicy.

 

Sprawdź katalog Nowe Horyzonty VOD

czytaj także
Nowe Horyzonty VOD Rodzina to jest siła. Nawet gdy brak sił. Sprawdź nowości na NH VOD 10/09/21
Dystrybucja Zobacz zwiastun „Niefortunnego numerka lub szalonego p*rno” 10/09/21
Nowe Horyzonty VOD Sorrentino, Ozon, Garrel: kolejne tytuły mistrzów dostępne na NH VOD 24/09/21
Polecamy Palenie na stosie i stroboskopy – zobacz zwiastun „Lux Æterny” Gaspara Noé 9/09/21

Newsletter

OK