English

Nowe Horyzonty już od czwartku. Polecamy performans Mariusza Wilczyńskiego

10/08/21
No Problemo Music i Big Sync Music - warsztat o roli muzyki w filmie 10. warsztaty A Sunday in the Country w ramach 21. MFF Nowe Horyzonty

W najbliższy czwartek, 12 sierpnia, rozpocznie się 21. edycja Nowych Horyzontów. Liczba filmów (ponad 230 tytułów!) w festiwalowym programie może przyprawić o zawrót głowy, dlatego nasi selekcjonerzy i selekcjonerki programowe spieszą z pomocą.

Poniżej przedstawiamy festiwalowe „złote dziesiątki” Marcina Pieńkowskiego (u Marcina 15 tytułów), Małgorzaty Sadowskiej, Ewy Szabłowskiej, Piotra Czerkawskiego oraz Uli Śniegowskiej. Programerki i programerzy podpowiadają, od których filmów najlepiej rozpocząć przygodę z festiwalem (nie tylko podczas pokazów kinowych, ale także w ramach seansów online).

Marcin Pieńkowski: TOP 8 filmów dostępnych tylko w kinach

Marcin Pieńkowski: TOP 7 filmów dostępnych online (oraz w kinach)

TOP 10 Ewy Szabłowskiej

TOP 10 Małgorzaty Sadowskiej

TOP 10 Piotra Czerkawskiego

TOP 10 Uli Śniegowskiej

Diabeł nie zna granic: film na żywo w wykonaniu mistrza polskiej animacji

Cechą szczególną Nowych Horyzontów jest przekraczanie kinowych norm oraz utartych schematów – zarówno w formie, jak i w treści. Doskonałym dowodem na istnienie tej cechy będzie wyjątkowy performans Diabeł nie zna granic w wykonaniu Mariusza Wilczyńskiego. Wybitny twórca animacji, reżyser Zabij to i wyjedź z tego miasta, wykona na żywo autorski film animowany wyświetlany w czasie rzeczywistym na dużym ekranie. Oprawę muzyczną wydarzenia stworzy wirtuoz Marcel Markowski – pierwszy wiolonczelista orkiestry Sinfonia Varsovia. Podczas spektaklu będziemy mogli obserwować, jak splatają się wzajemne inspiracje i oddziaływania – czasem muzyki na obraz, a czasem obrazu na muzykę. Ważną cechą performansów Wilczyńskiego jest ich efemeryczność: wydarzają się tylko raz, każdy jest inny i nigdy więcej już się nie powtórzy.

Performnas rozpocznie się 14 sierpnia (sobota) o godz. 19:15 w Teatrze Muzycznym Capitol. Bilety można kupić na stronie internetowej festiwalu, osoby posiadające karnety i akredytacje będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu w ramach pokazów festiwalowych (wystarczy zarezerwować miejsce poprzez system rezerwacji).

Kup bilet na performans Diabeł nie zna granic


czytaj także
Program Rozpoczęły się 21. Nowe Horyzonty 12/08/21
Program Gaspar Noé we Wrocławiu! Weź udział w spotkaniach z reżyserem 13/08/21
Esej Muzyczne podróże do Islandii i Norwegii 13/08/21
Program Piątek na Nowych Horyzontach 13/08/21

Newsletter

OK