English

New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes 2021 – selekcja ogłoszona

31/05/21
Fucking Bornholm, reż. Anna Kazejak
Trwa nabór projektów na Kino Dzieci Industry 2023

W ramach współpracy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty po raz piąty znalazł się wśród pięciu wybranych imprez filmowych z całego świata, które zaprezentują filmy na etapie produkcji w prestiżowym programie The Goes to Cannes podczas największych targów filmowych Marché du Film.

The Goes to Cannes to program, do którego zapraszane są najważniejsze festiwale, aby przedstawiły zagranicznej branży wyselekcjonowane filmy, które nie mają jeszcze agentów sprzedaży, dystrybutorów, czy wyznaczonej premiery festiwalowej.

Cieszymy się, że MFF Nowe Horyzonty i Polish Days po raz kolejny wezmą udział w programie The Goes to Cannes. Selekcja filmów jest w tym roku bardzo mocna i nie możemy się doczekać, żeby ją zaprezentować w Cannes – mówi Marcin Pieńkowski, dyrektor artystyczny MFF Nowe Horyzonty.

Wśród wybranych do tegorocznej edycji polskich filmów na różnych etapach produkcji (works-in-progress), które zaprezentowane zostaną w programie New Horizons' Polish Days Goes to Cannes znalazły się następujące projekty:

  • Fucking Bornholm, reż. Anna Kazejak, prod. Friends With Benefits Studio

  • Stale niestała, reż. Olga Chajdas, prod. Apple Film Production

  • Wszystkie nasze strachy, reż. Łukasz Ronduda & Łukasz Gutt, prod. Serce

  • Śubuk, reż. Jacek Lusiński, prod. Aurum Film

  • Lipstick on the Glass, reż. Kuba Czekaj, prod. Centrala FILM

Zamknięty pokaz New Horizons' Polish Days Goes to Cannes wyłącznie dla akredytowanych przedstawicieli międzynarodowej branży filmowej (selekcjonerów festiwalowych, agentów sprzedaży, dystrybutorów, producentów, itp.) odbędzie się 9 lipca w godzinach 12.00 – 14.00 podczas Marché du Film.

Więcej informacji

Doskonałe polskie filmy czekają na odkrycie. Po burzliwym pandemicznym czasie z radością zapraszamy zagraniczną branżę filmową do Cannes w lipcu, a potem w sierpniu do Wrocławia (z opcjonalnym udziałem wirtualnym), by zaprezentować najnowsze polskie kino. Najwyższy czas na ponowne spotkanie i odnowienie współpracy międzynarodowej – mówi Weronika Czołnowska, kierowniczka wydarzeń branżowych.

Polish Days 2021 odbędą się w dniach 15 – 17 sierpnia 2021. To najważniejsze wydarzenie branżowe MFF Nowe Horyzonty, współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Przedstawiciele branży filmowej z całego świata na zamkniętych pokazach poznają najnowsze kino polskie na każdym etapie produkcji: oglądają gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie post-produkcji oraz uczestniczą w prezentacjach projektów w developmencie.


czytaj także
Dystrybucja We really need you tonight. „Pięć diabłów” od dziś w kinach! 2/12/22
Dystrybucja „Zmysłowe i porywające”: krytycy chwalą „Pięć diabłów” 7/12/22
News Sprezentuj festiwal pod choinkę. Świąteczny voucher na 23. Nowe Horyzonty 8/12/22
Nowe Horyzonty VOD 268 powodów do radości. Świąteczna promocja Nowych Horyzontów VOD 13/12/22

Newsletter

OK