English

Film Your Story: zgłoś pomysł na film i weź udział w konkursie NH i OPPO

12/05/21
Rusza nabór na wolontariat 21. MFF Nowe Horyzonty. Zgłoś się! (Nie)perfekcyjna codzienność, Berlin jako bohater i Tajlandia bez cenzury

W tym roku Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty łączy siły z wysokiej jakości technologią: razem z marką OPPO wchodzimy na kolejny poziom zaangażowania widzów oraz twórców filmowych.

W ramach współpracy OPPO objęło patronatem sekcję Pokazów Galowych oraz Nagrodę Publiczności, na platformie Nowe Horyzonty VOD powstanie również specjalna selekcja filmów wpisujących się w konwencję odkrywania własnej drogi, radości tworzenia, przekraczania własnych granic. Ale to nie wszystko!

Dziś startuje konkurs „Film Your Story”, w ramach którego możesz zaprezentować swój pomysł na film i docelowo zrealizować z nami własną produkcję, która zostanie zaprezentowana widzom Nowych Horyzontów.

Proste zasady

Weź udział w konkursie i przekaż nam swoją filmową wizję. Co trzeba zrobić?

 1. Prześlij pomysł na film, który da się zrealizować smartfonem, wpisujący się w hasło „Film Your Story”.

Forma? Dowolna: prezentacja, skrypt, video, storyboard lub inne. Uwzględnij w nim w kreatywny sposób funkcję Dual-View Video – to konieczność! Pełną listę funkcji video znajdziesz na stronie konkursu w zakładce Poznaj funkcje OPPO lub tutaj.

 1. Autorzy 15 najlepszych pomysłów otrzymają na własność smartfony OPPO Reno5 5G, jeśli tylko przed rozpoczęciem następnego etapu zrealizują swoje koncepcje.

 2. Autor lub autorka najlepszego spośród 15 nagrań, wybranego przez jury, otrzyma nagrodę główną – 10 000 zł oraz możliwość nakręcenia smartfonem OPPO Reno5 5G profesjonalnej etiudy pod mentorską opieką profesjonalnej ekipy filmowej Premiera dzieła odbędzie się podczas Gali Zamknięcia 21. Międzynarodowego Festiwalu Nowe Horyzonty 21 sierpnia tego roku.

Na zgłoszenia czekamy do 25 maja włącznie!

Jury konkursowe

Najciekawsze scenariusze, a później filmy, które powstaną na ich podstawie, ocenią eksperci z branży filmowej, entuzjaści kina i ludzie filmu. Członkowie jury będą zwracać szczególną uwagę na nieszablonowe pomysły wykorzystania funkcji video serii OPPO Reno5 w realizacji filmu. W skład jury wchodzą:

 • Roman Gutek, prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i założyciel festiwalu MFF Nowe Horyzonty,

 • Marcin Pieńkowski, dyrektor festiwalu i dyrektor artystyczny MFF Nowe Horyzonty,

 • Mo Zhang, Brand Manager OPPO na Polskę,

 • Marcin Prokop, pasjonat i znawca kina, osobowość telewizyjna, ambasador OPPO w Polsce,

 • Tomasz Rewers, redaktor naczelny Moviesroom.pl,

 • Dawid Muszyński, redaktor naczelny portalu naEKRANIE.pl,

 • Mikołaj Komar, redaktor naczelny i dyrektor kreatywny niezależnego magazynu o popkulturze K MAG,

 • Michał Wilczewski, znany jako Wujaszek Liestyle (IG: @wujaszekliestyle) od lat związany z fotografią, social mediami i życiem towarzyskim.

Ekspercka wiedza w zasięgu kliknięcia | weź udział w bezpłatnym webinarze Atelier Scenariuszowego

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie (ale nie tylko!) zapraszamy na bezpłatny webinar przygotowany we współpracy z Atelier Scenariuszowym. Anna Bielak i Filip Kasperaszek, eksperci związani z Atelier, opowiedzą m.in. o tym, jak zaprezentować projekt filmowy na wczesnym etapie pracy, jak przedstawić historię potencjalnym partnerom, jak i dla kogo pisać treatmenty i co jest w nich kluczowe oraz o tym, dlaczego nie wystarczy wysłać samego scenariusza, aby zainteresować potencjalnych partnerów. Wydarzenie odbędzie się 19.05.2021 (środa) i będzie transmitowane live na kanałach społecznościowych (Facebook) MFF Nowe Horyzonty oraz OPPO.

Zachęcamy także do śledzenia zakładki aktualności na stronie https://konkursoppo.nowehoryzonty.pl, gdzie publikowane będą najświeższe informacje, praktyczne wskazówki dla uczestników konkursu oraz inspirujące artykuły. Wszystko to z myślą o Twórcach, którzy mają szansę zawalczyć o atrakcyjne nagrody i przy okazji zdobyć ekspercką wiedzę.

Ważne daty

Termin przyjmowania zgłoszeń do: 25.05.2021

Obrady jury: 26-30.05.2021

Ogłoszenie autorów 15. wyróżnionych pomysłów: 31.05.2021

Czas na przygotowanie etiud do: 15.06.2021

Ogłoszenie zwycięzcy: 24.06.2021

Premierowy pokaz filmu: 21.08.2021

Więcej szczegółów pod adresem: https://konkursoppo.nowehoryzonty.pl

Masz pytania? Pisz na: kontakt@konkursoppo.nowehoryzonty.pl


czytaj także
Nowe Horyzonty VOD Koty nie są tym, czym się wydają. Zobacz nowości na platformie NH VOD 14/05/21
Dystrybucja „Proste rzeczy” w kinach od 4 czerwca. Sprawdź kalendarz premier filmów SNH 5/05/21
Branża Nabór na New Horizons' Polish Days Goes to Cannes 5/05/21
Program Hong, Diaz, Soda, Fukada, Suwichakornpong, Jerżanow: mistrzowie z Azji 20/05/21

Newsletter

OK