English

Nowości na platformie NH VOD: „X&Y”, „Jak być ptakiem. Instrukcja” i więcej

9/04/21
Jak być ptakiem. Instrukcja, reż. Babis Makridis
Zostań kuratorem sekcji filmowej na NH VOD. Weź udział w konkursie! Ruszył nabór na Polish Days 2021

Prowokacja to mocno wytarte hasło, zjedzone przez tabloidy i wykorzystywane przez media jako jedno z najprostszych, ale jednocześnie najskuteczniejszych narzędzi do przykucia uwagi widzów. Twórcy filmów, które trafiły dziś na platformę NH VOD, udowadniają jednak, że mądrze poprowadzona prowokacja może być znakomitym narzędziem artystycznym.

Z takiego narzędzia korzysta m.in. Anna Odell, autorka X&Y – filmu szeroko dyskutowanego podczas Nowych Horyzontów 2018 oraz Radu Jude, reżyser Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy.

Katalog NH VOD wzbogaca się także o prezentowany w ramach ubiegłorocznej odsłony festiwalu Jak być ptakiem. Instrukcja Babisa Makridisa oraz przewrotną Granicę Aliego Abbasiego. Z kolei dla młodych widzów przygotowaliśmy dwie nowości: Hej, Sokoły! w reżyserii Bragiego Thora Hinrikssona oraz Małych bohaterów Anne-Dauphine Julliand.

Zabij to i wyjedź z tego miasta wyłącznie na NH VOD

Na NH VOD wciąż dostępne jest hipnotyzujące dzieło Mariusza Wilczyńskiego, nagrodzone Złotymi Lwami na Festiwalu w Gdyni i wyróżnione na prestiżowym festiwalu animacji w Annecy.

Zobacz Zabij to i wyjedź z tego miasta

Nowości dostępne na NH VOD od 9 kwietnia

X&Y, reż. Anna Odell

Autorka głośnego Zjazdu absolwentów w swoim najnowszym filmie aranżuje społeczny eksperyment, którego celem jest zbadanie pojęcia tożsamości. Na czym polega męskość i kobiecość? Jeżeli przyjmiemy, że płeć to coś więcej niż układ chromosomów, bo jest uwarunkowana kulturowo – to czy można ją poddać interpretacji tak jak inne konstrukty społeczne?

Jak być ptakiem. Instrukcja, reż. Babis Makridis

Najnowszy film reżysera m.in. przesyconej czarnym humorem Litości. Film został zainspirowany antyczną sztuką Ptaki Arystofanesa, którą po raz pierwszy wystawiono w 414 roku p.n.e. podczas wojny peloponeskiej pomiędzy Atenami i Spartą.

Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy, reż. Radu Jude

Nagrodzona Kryształowym Globem na 53. MFF w Karlowych Warach, prowokacyjna tragikomedia i ostra jak brzytwa satyra na problemy z historyczną (nie)pamięcią. Reżyserem filmu jest jeden z najzdolniejszych rumuńskich twórców młodego pokolenia, Radu Jude, autor głośnego Aferim! i wyróżnionego Złotym Niedźwiedziem na Berlinale 2021 Bad Luck Banging or Loony Porn.

Granica, reż. Ali Abbasi

Zwycięzca canneńskiej sekcji Un Certain Regard, zrealizowany w oparciu o bestsellerową prozę Johna Ajvide Lindqvista. Granica jest filmem, który z sukcesem czerpie z rozmaitych konwencji, nieoczekiwanie nasycając realistyczne sceny magią, a brutalność doprawiając czarnym humorem. Opowieść Abbasiego łączy najlepsze tradycje wrażliwego społecznie skandynawskiego kryminału z mroczną urodą baśni nordyckich i śmiałością thrillera erotycznego.

Sprawdź katalog Nowe Horyzonty VOD


czytaj także
Branża Ruszył nabór na Polish Days 2021! 14/04/21
Dystrybucja Nowości na platformie VOD, m.in.: „Ładunek”, „Tajemnice Morza Sargassowego” 16/04/21
Dystrybucja Długi weekend z Nowymi Horyzontami. Zobacz nowości na NH VOD 1/04/21
Dystrybucja Premiera online „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Od 4 kwietnia na NH VOD 29/03/21

Newsletter

OK