English

20. MFF Nowe Horyzonty
i 11. American Film Festival: dziękujemy!

18/11/20
Metamorfoza ptaków, reż. Catarina Vasconcelos
Laureatki i laureaci 20. MFF Nowe Horyzonty i 11. American Film Festival Sukces frekwencyjny Nowych Horyzontów i American Film Festival

15 listopada zakończyła się wyjątkowa, połączona edycja Międzynarodowego Festiwalu Nowe Horyzonty i American Film Festival. Liczba osób, instytucji i podmiotów zaangażowanych w organizację i wspieranie całego projektu jest ogromna – bardzo dziękujemy za Waszą niesamowitą energię, która napędzała tegoroczną odsłonę NH i AFF.

Szczególne podziękowania kierujemy do Was – drogie widzki i drodzy widzowie. To Wy stanowicie serce festiwali. Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak wspaniała społeczność powstała wokół Nowych Horyzontów i American Film Festival! Dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia; wszelkie dyskusje, recenzje, wskazówki czy uwagi, dzięki którym możemy udoskonalać naszą pracę. Dziękujemy za tak niezwykłe i liczne dowody na to, że miłość do kina jest w znakomitej kondycji.

Dziękujemy naszemu mecenasowi głównemu – miastu Wrocław, z którym mamy przyjemność współpracować już od 15 lat. Wrocław to wymarzony dom dla Nowych Horyzontów i American Film Festival. Jesteśmy dumni, że historia festiwali stała się częścią historii miasta.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych partnerów głównych: Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) pochodzących z Norwegii, Islandii i Liechtensteinu, Unii Europejskiej, która wspiera nas poprzez projekt „Kreatywna Europa” oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie, która wspiera American Film Festival od samego początku istnienia wydarzenia. Od wielu lat mamy także przyjemność współpracować z naszym partnerem filmowym – Ale kino+, który udowadnia, że również w telewizji wciąż jest jeszcze przestrzeń na znakomite, autorskie kino.

Organizacja Nowych Horyzontów i American Film Festival nie byłaby możliwa bez wsparcia naszych sponsorów: BNY Mellon, Mercedes-Benz Grupy Wróbel, OKRE Development, Wrocław Fashion Outlet, Neonetu oraz mecenasa prywatnego Roberta Dwernickiego i Fundacji Sentio. Wiemy, że dla Was wszystkich był to trudny i wymagający rok. Jest nam jednak niezmiernie miło, że walczyliście, by w Waszych budżetach znalazło się również miejsce dla filmu i kultury.

Dziękujemy także naszym fantastycznym partnerom: Gutek Film, MANDS, BWA Wrocław, Going. oraz Filmawce.

Dziękujemy wszystkim dystrybutorom i agentom sprzedaży, dzięki którym udało nam się skomponować wyjątkowy program filmowy.

Informacje o Nowych Horyzontach i American Film Festival trafiły do bardzo szerokiego grona odbiorczyń i odbiorców dzięki wspaniałym patronom medialnym, wśród których znaleźli się: TOK FM, Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane 24, Wysokie Obcasy, AMS, Zwierciadło, Vogue, Deadline, Radio RAM, Filmweb, Papaya.Rocks,Newonce, G’rls ROOM, Czas Kultury oraz Miesięcznik KINO.

Przed nami szczegółowe podsumowanie 20. Nowych Horyzontów i 11. American Film Festival, jednak już teraz możemy zaznaczyć, że tegoroczna frekwencja była znakomita. Raz jeszcze – bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu!


czytaj także
Program Sekcja Oslo/Reykjavik: ludzka natura okiem Północy 15/11/20
Program Niedziela, czyli czas na odkrycia 15/11/20
Program Sekcja Oslo/Reykjavik: sztuka dokumentu 14/11/20
Program Nowe Horyzonty ekranowych ojców 14/11/20

Newsletter

OK