English

Niech żyje krótki metraż! Filmy z Shortlisty i American Shorts

14/11/20
Noamia, reż. Antonio Galdamez
"Beat mrocznego miasta", czyli jak taniec może uratować świat Zobacz zwiastun i dyskusję wokół filmu "Erotica 2022"

Jakość idąca w parze z liczbą: to cecha charakterystyczna Shortlisty i American Shorts. Obie sekcje są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich widzek i widzów, którzy chcą w ciągu ostatnich dwóch dni festiwalu zobaczyć jak najwięcej ciekawych tytułów z naszego programu.

Dziś zachęcamy, żeby poświęcić szczególną uwagę polskim krótkim metrażom z Shortlisty (aż 5 zestawów do wyboru!) i nietuzinkowym portretom Stanów Zjednoczonych w sekcji American Shorts.

Dziękujemy naszym partnerom – OKRE, z którym mamy przyjemność współpracować przy Shortliście oraz CINEMAFORUM, współtwórcy sekcji American Shorts.

Zobacz filmy z Shortlisty

Zobacz filmy z American Shorts

Gala zamknięcia i wręczenie nagród

Jutro zapraszamy na transmisję gali zamknięcia 20. Nowych Horyzontów i 11. American Film Festival. W niedzielny wieczór dowiemy się, które tytuły z Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty oraz sekcji Spectrum i American Docs najbardziej podobały się festiwalowej publiczności. Poznamy też laureata Grand Prix wyłonionego spośród filmów prezentowanych w konkursie NH oraz nagrody im. Zuzanny Kolskiej dla najmłodszej twórczyni lub twórcy prezentującego swój film w ramach festiwalu. Transmisja gali rozpocznie się 15 listopada o godz. 18.00 na facebookowym profilu Nowych Horyzontów.

Grand Prix przyzna jury w składzie: Dorota Lech (programerka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto), Krzysztof Skonieczny (reżyser), Monika Strzępka (reżyserka teatralna), Klaudia Śmieja (producentka filmowa) oraz Greg Zgliński (reżyser, scenarzysta, operator).

Sponsorem nagrody w konkursie American Docs jest BNY Mellon.

Spotkania z twórcami i twórczyniami filmowymi na stronie Nowych Horyzontów

Zachęcamy do oglądania rozmów z reżyserkami i reżyserami, których filmy znalazły się w tegorocznym programie festiwalu. Na naszej platformie znajdziecie aż 21 różnych nagrań wideo – w tym rozmowy m.in. z Alexandrem Rockwellem, Filipem Janem Rymszą, Janis Rafą, Kris Ray i Ágnes Kocsis. Wszystkie nagrania można oglądać bezpłatnie – wystarczy zalogować się lub utworzyć konto na stronie nowehoryzonty.pl.


czytaj także
Program Nowe Horyzonty ekranowych ojców 14/11/20
Program Sekcja Oslo/Reykjavik: sztuka dokumentu 14/11/20
Program Weekend! Nocne Szaleństwo czas zacząć 13/11/20
Program Niedziela, czyli czas na odkrycia 15/11/20

Newsletter

OK