English

Nagrody 11. Studia Nowe Horyzonty+ rozdane!

27/07/20
Trwa nabór projektów na Kino Dzieci Industry 2023

Studio Nowe Horyzonty+ organizowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Creative Europe Desk Polska to cztery dni warsztatów i wykładów dotyczących różnych aspektów promocji i rozwoju projektu.

Studio Nowe Horyzonty+ jest przeznaczone dla reżyserów i producentów, którzy rozwijają pierwszy lub drugi pełnometrażowy film fabularny. 10 uczestników z Polski i 10 z Hiszpanii, Estonii, Rumunii, Ukrainy i Serbii wzięło udział w warsztatach pod czujnym okiem ekspertów, wśród których znaleźli się: David Pope (London Film Academy), Alaya Belgaroui-Degalet z firmy Wild Bunch, Michael Arnon (EAVE) - reprezentujący Wolf Consultants oraz agent sprzedaży Hédi Zardi - szef firmy Luxbox. Podczas Studia Nowe Horyzonty+ odbyło się również spotkanie z Nguyet Ngunenovą z firmy Gruvi.

10 par składających się z reżysera i producenta, wzięło udział w konkursie na najlepszy projekt i jego prezentację. Jury w składzie: David Pope, Hédi Zardi, Michael Arnon oraz przedstawiciele Creative Europe Desk Polska, Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, London Film Academy i Ale kino+ zdecydowało o przyznaniu następujących nagród.

Nagroda Główna Studia Nowych Horyzontów+ i London Film Academy trafia do filmu Dukie w reżyserii Grzegorza Mołdy, którego producentką jest Ludka Kierczak.

Nagrodą są konsultacje scenariuszowe projektu sponsorowane przez London Film Academy.

Fragment werdyktu jury:

Nie zrozumcie nas źle! Dukie jest zwykłym filmem o dojrzewaniu. Jest obietnicą niezwykłego filmu o poszukiwaniu ojca w Polsce lat 90. Poprzedni, krótkometrażowy, obraz tego młodego reżysera zapowiada bardzo obiecujący debiut fabularny. Ta nagroda zaś jest zachętą do wypełnienia obietnicy tego filmu i napisania naprawdę głębokiego scenariusza. Mamy nadzieję, że zrobisz wszystko, co w Twojej mocy, aby ukazać różne fascynujące aspekty tej historii. Powodzenia i brawo drogi Grzegorzu!

Nagrodę w postaci listu intencyjnego telewizji Ale kino+ dotyczący emisji gotowego filmu otrzymał projekt Reconstruction w reżyserii Evara Anvelta produkowany przez Andreasa Kaska.

Fragment werdyktu jury:

Doskonały pitching! Reżyser i producent wspierali się nawzajem, prezentując trudne tematy i złożoną strukturę tej historii w przystępny sposób. Dostarczone materiały były spójne i dobrze przygotowane, wykazując dogłębne podejście do prezentowanego materiału.

Wyróżnienie specjalne otrzymały dwa za projekty: Usud w reżyserii Stefana Maleševića produkowany przez Andrijanę Sofranić Šućur) oraz Nina (In My Beginning is My End) Andrei Jaurriety Bariain (reżyseria) i Ivana Luisa (produkcja).

Jury o filmie Usud:

Reżyser pokazuje w swoim projekcie drogę - od mitu do rzeczywistości jest tylko jeden krok, od jego własnych korzeni do tego filmu prowadzi jeden element. Ta nagroda ma zachęcić Stefana do dalszej pracy nad tym niezwykłym filmem, którego inspiracją są japońskie grafiki w realiach serbskich krajobrazów.

Jury o filmie Nina (In My Beginning is My End):

Pewni siebie, prezentujący projekt reżyser i producentka osiągnęli idealny efekt. Sukcesem jest doskonała równowaga między społecznym tematem a oczekiwaniami gatunku. Dobra robota!

Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich uczestników i partnerów: EAVE, London Film Academy, Ale kino+, Rumuńskiego Instytutu Kultury.

 


czytaj także
Dystrybucja We really need you tonight. „Pięć diabłów” od dziś w kinach! 2/12/22
Dystrybucja „Zmysłowe i porywające”: krytycy chwalą „Pięć diabłów” 7/12/22
News Sprezentuj festiwal pod choinkę. Świąteczny voucher na 23. Nowe Horyzonty 8/12/22
Nowe Horyzonty VOD 268 powodów do radości. Świąteczna promocja Nowych Horyzontów VOD 13/12/22

Newsletter

OK