English

"Deerskin" Quentina Dupieux - premiera on-line

27/03/20
Deerskin, reż. Quentin Dupieux
Polecamy filmy Stowarzyszenia Nowe Horyzonty dostępne on-line "Tommaso" Abla Ferrary on-line!

Najnowszy film Quentina Dupieux można obejrzeć na platformach streamingowych: cineman.plvod.plplayer.pl

Nasze filmy są dostępne również na platformach: Vectra, UPC Polska, Orange, na Platformie CANAL+ oraz w e-Kinie Pod Baranami

Oscarowa obsada, zabójczy styl i absurdalnie zabawna historia. W  Deerskin czarna komedia miesza się z dramatem i thrillerem proponując widzowi intelektualną rozrywkę.  To film o zwyczajnym szaleństwie.  Ale przede wszystkim też o wolności: o tym, co z nią robimy – przyznaje Quentin Dupieux, twórca kultowej  Morderczej opony. Film jest także aktorskim  tour de force Jeana Dujardina, który w   Deerskin kpi z własnego gwiazdorskiego statusu.

Bohaterką czarnej komedii Quentina Dupieux jest… kurtka z frędzlami. To ona staje się fetyszem niejakiego Georges’a, przegranego gościa, który po zakupie zamszowego ciucha zaczyna marzyć o sławie filmowca. Wydawszy ostatnie pieniądze, mężczyzna błąka się po francuskiej prowincji, z każdym dniem zbliżając się coraz bardziej do granicy obłędu. Zaczepia ludzi, gada z frędzlami, chwyta za kamerę, snuje się po wzgórzach. W siatkę swoich fantazji, zmyśleń i kłamstw wciąga miejscową barmankę (Adèle Haenel), która nocami hobbystycznie przemontowuje stare produkcje. Mieszając komedię z kinem grozy i dramatem obyczajowym, Deerskin ani na chwilę nie traci kontaktu z rzeczywistością – dziwność i absurd są tu jak zdumiewające narośla na surowej materii.

Quentin Dupieux to urodzony w 1974 roku reżyser, przed laty znany przede wszystkim jako Mr. Oizo, twórca muzyki elektronicznej. Karierę filmowca zaczął od teledysków, w tym popularnego klipu do własnego utworu Flat Beat, tego, w którym żółta kukiełka rytmicznie porusza głową. Jego reżyserskim debiutem był Steak. Sławę zdobył dzięki Morderczej oponie, której główną bohaterką jest obdarzona życiem i żądna krwi opona. Specjalnością Dupieux jest absurdalny, anarchizujący humor, twórca znosi też filmowe podziały na gatunki, mainstream i arthouse. Jego Wrong debiutował na Sundance, a Złe gliny w Cannes. Z kolei Deerskin był jednym z najbardziej entuzjastycznie przyjętych tytułów canneńskiej Piętnastki Reżyserów. 


czytaj także
Branża First Cut Lab Poland na 20. MFF Nowe Horyzonty w ramach Polish Days 31/03/20
Wywiad Rozmowa Urszuli Śniegowskiej i Marcina Pieńkowskiego 2/04/20
Dystrybucja Kino Dzieci poleca filmy SNH dostępne on-line 21/03/20
Dystrybucja Magdalena Sztorc poleca filmy SNH dostępne on-line 21/03/20

Newsletter

OK