English

First Cut Lab Poland na 20. MFF Nowe Horyzonty w ramach Polish Days

31/03/20
Consultant editor Benjamin Mirguet during a First Cut Lab session - photo by Polina Shum
"Deerskin" Quentina Dupieux - premiera on-line Rozmowa Urszuli Śniegowskiej i Marcina Pieńkowskiego

First Cut Lab Poland to program współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, skierowany do twórców polskich filmów fabularnych na etapie montażu. Tegoroczna edycja warsztatów odbędzie się we Wrocławiu w dniach 24 - 27 lipca w ramach wydarzenia branżowego Polish Days na 20. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty.

Podczas warsztatów First Cut Lab wybrane zespoły złożone z producenta i reżysera, będą mieć możliwość konsultacji wersji montażowej filmu z trzema międzynarodowymi ekspertami (m.in. producentami kreatywnymi, programerami festiwalowymi, agentami sprzedaży) oraz konsultantem montażu.

Jak dotąd z programu skorzystało 51 filmów fabularnych. Wśród polskich produkcji, które uczestniczyły w warsztatach First Cut Lab, są takie tytuły jak Wołyń Wojciecha Smarzowskiego, Fuga Agnieszki Smoczyńskiej, „Nina” Olgi Chajdas czy film „Najmro” w reżyserii Mateusza Rakowicza.

Weronika Czołnowska, Head of Industry - szefowa Polish Days- komentuje:

Organizacja First Cut Lab w ramach Polish Days jest naturalnym krokiem w stronę rozwoju tego największego w Polsce międzynarodowego wydarzenia branżowego, dlatego z wielkim entuzjazmem zaczynamy współpracę. Celem Polish Days jest szeroko pojęta promocja polskiego kina poprzez zaprezentowanie przedstawicielom zagranicznej branży ukończonych filmów oraz projektów na etapie rozwoju i produkcji. First Cut Lab, które ma podobne cele, jest dla nas idealnym partnerem. Dzięki tej współpracy stwarzamy polskim filmowcom nie tylko dodatkowe możliwości międzynarodowej promocji i sprzedaży ukończonych filmów, ale również wspieramy potencjał artystyczny filmów na etapie montażu.

Marcin Pieńkowski, Dyrektor Artystyczny MFF Nowe Horyzonty dodaje:

Bardzo cieszę się, że program First Cut Lab będzie w tym roku częścią Nowych Horyzontów. To jedyne warsztaty, które koncentrują się na tym jakże newralgicznym i istotnym momencie w procesie powstawania filmu - montażu. Praca nad roboczą wersją filmu to wspaniała przygoda i wielkie wyzwanie. Formuła FCL jest znakomicie dopracowana i niepowtarzalna - jestem przekonany, że udział w tych warsztatach pomoże polskim filmowcom w dokonaniu odpowiednich wyborów montażowych.

Matthieu Darras, Dyrektor First Cut Lab wyjaśnia:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy współpracować z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty, który odgrywa ważną rolę w polskim przemyśle filmowym oraz wspólnie odkrywać nowe polskie kino. Cieszymy się, że po pięciu udanych poprzednich edycjach warsztatów mamy kolejną okazję do wsparcia polskich filmowców, zwłaszcza teraz, kiedy wsparcie branży jest ważniejsze niż kiedykolwiek dotąd.

Termin nadsyłania zgłoszeń na First Cut Lab upływa 27 maja 2020. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: http://firstcutlab.eu/project/first-cut-lab-poland-2020/

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu pod adresem : maartje.alders@firstcutlab.eu

Wydarzenie branżowe Polish Days odbędzie się w dniach 27-29 lipca 2020 we Wrocławiu.


czytaj także
Dystrybucja Polecamy filmy Stowarzyszenia Nowe Horyzonty dostępne on-line 27/03/20
Branża Rozpoczął się nabór
na Polish Days 2020
8/04/20
Dystrybucja Kino Dzieci poleca filmy SNH dostępne on-line 21/03/20
Dystrybucja Magdalena Sztorc poleca filmy SNH dostępne on-line 21/03/20

Newsletter

OK