English

Kino Dzieci poleca filmy SNH dostępne on-line

21/03/20
Mirai, reż. Mamoru Hosoda
Magdalena Sztorc poleca filmy SNH dostępne on-line Polecamy filmy Stowarzyszenia Nowe Horyzonty dostępne on-line

#zostańwdomu 4+, 6+, 9+... Kamila Tomkiel-Skowrońska i Maciej Jakubczyk, dyrektorzy festiwalu Kino Dzieci, polecają filmy on-line dla najmłodszych widzów.

Maciej Jakubczyk poleca:

Jestem William, 9+

Kino gangsterskie z domieszką absurdu oraz ważnych tematów społecznych – brzmi jak przepis na zakalec? Nie w tym przypadku. Jestem William doskonale łączy konwencje, wciąga, rozśmiesza i porusza. Mnie doprowadził do łez, ale nie smutku tylko dumy z chłopaka, który przezwycięża bagaż gigantycznego pecha i życiowych wyzwań.

Festiwal Ale Kino! 2018 – Najlepszy film – nagroda jury międzynarodowego

vod.pl
cineman.pl
hbogo.pl 

Mirai, 6+

Mirai to tytuł bardzo bliski DNA Kina Dzieci – czyli pokazywania pozornie małych, ale tak naprawdę szalenie ważnych spraw w niezwykły sposób. Tutaj kilkuletniego Kuna dotyka koniec świata – do rodziny dołącza jego młodsza siostra Mirai. Kun nie może się pogodzić ze zmianą ról. Dopiero spotkanie Mirai z przyszłości pozwala mu na oswojenie nowej rzeczywistości. Nominowane do Oscara, niezwykłe stylistycznie anime, czyli Mamoru Hosoda w najwyższej formie.

Nominacja do Złotych Globów oraz Oscara 2019

www.cineman.pl
vod.pl
hbogo.pl

Gordon i Paddy, 4+

Kryminał dla przedszkolaków. A jednocześnie pięknie animowany, łagodny i mądry film. Komisarz policji – ropuch Gordon i jego zastępca – myszka Paddy prowadzą śledztwo w sprawie kradzieży zapasów na zimę. Czy uda im się schwytać leśnych złoczyńców?

www.cineman.pl

 

Kamila Tomkiel-Skowrońska poleca:

Wielka wyprawa Molly, 4+

Molly zabierze was na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy Potworowscy. Właśnie tam ma poznać młodszego brata. To będzie wielka, pełna zabawnych przygód wyprawa, która nauczy Molly przede wszystkim tego, jak być najlepszą starszą siostrą na świecie.

cineman.pl 
vod.pl

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica, 6+

Dla tych, którzy przeczytali już wszystkie Tajemnice i nie mogą doczekać się kolejnych. I dla tych, którzy chcą właśnie rozpocząć przygodę z Valleby. Dla każdego, kto jest ciekawy, jak poznali się Lasse i Maja, dlaczego zostali detektywami i co ma z tym wspólnego starożytna Księga Hammarabi.

Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2018 – Najlepszy film - nagroda publiczności oraz Najlepszy film - nagroda jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych

cineman.pl
vod.pl

Łowcy czarownic, 9+

10-letni Jovan w snach jest superbohaterem, lecz na jawie, jako chłopak z porażeniem mózgowym, stawia czoła zwyczajnym dla większości z nas sprawom. Kiedy poznaje buntowniczą i pełną pomysłów Milicę, jego życie nagle się zmienia. Niech Was nie zmyli tytuł, to nie jest film o polowaniu na czarownicę. W każdym bądź razie, nie tylko…   

Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2018 – Najlepszy film - nagroda jury ECFA (European Children’s Film Association) 

cineman.pl


czytaj także
Dystrybucja Ewa Szabłowska poleca filmy SNH dostępne on-line 19/03/20
Dystrybucja Programerzy Lost Lost Lost polecają filmy SNH dostępne
on-line
19/03/20
Dystrybucja Małgorzata Sadowska poleca filmy SNH dostępne on-line 18/03/20
Dystrybucja Piotr Czerkawski poleca filmy SNH dostępne on-line 17/03/20

Newsletter

OK