English
zaloguj / zarejestruj

"Wysoka dziewczyna" z wyróżnieniem polskiej sekcji FIPRESCI!

10/01/20
Wysoka dziewczyna, reż. Kantemir Bałagow
"Deerskin", najnowszy film twórcy "Morderczej opony", w kinach od 3.01 Zwycięzca 19. MFF NH z nagrodą BAFTA - pokazy filmu w wybranych kinach

Koło Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich (polska sekcja FIPRESCI) przyznało nagrody dla filmów wprowadzonych na ekrany polskich kin w 2019 roku.

Wysoka dziewczyna Kantemira Bałagowa (dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty) - na polskich ekranach od 11 października 2019 roku - otrzymała od Koła Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich (polska sekcja FIPRESCI) wyróżnienie w kategorii film zagraniczny. 

Nagrodzony w Cannes w sekcji Inne Spojrzenie film reżysera Bliskości to osadzona w Leningradzie w 1945 roku historia dwóch mierzących się z wojenną traumą dziewczyn – nieśmiałej pielęgniarki Iji i jej przyjaciółki Maszy, które po powrocie z frontu połączy niespodziewana tragedia. 

więcej o filmie

Złote Taśmy w kategorii film polski otrzymało Boże Ciało Jana Komasy. W kategorii zagranicznej triumfował Ból i blask Pedro Almodóvara. W kategorii film polski wyróżnienia otrzymały też: Supernova Bartosza Kruhlika i Mowa ptaków Xawerego Żuławskiego, a w kategorii film zagraniczny także Joker Todda Phillipsa.

Złote Taśmy to nagroda, którą krytycy filmowi Stowarzyszenia Filmowców Polskich zrzeszeni w Międzynarodowej Federacji Prasy Filmowej FIPRESCI, przyznają nieprzerwanie od 1985 roku. 

więcej


czytaj także
Branża Rozpoczął się nabór zgłoszeń do Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty 8/01/20
Przestrzeń NH 13. Filmowe Sumowanie na Forum NH - "Parasite" zwycięzcą! 17/01/20
Dystrybucja Polskie media o "Deerskin" - frędzle wystarczą! 2/01/20
Festiwale Nasi selekcjonerzy w Rotterdamie: masterclass Pedro Costy 26/01/20